Dynamo hostilo na svém hřišti na Střeleckém ostrově v Českých Slovan Liberec a název ostrova nenaplnili.

0

Dynamo potřebovalo ke klidu v tabulce tři body a již předem bylo dáno, že přijede těžký soupeř a to Slovan z pod ještědu potvrdil

Domácí od začátku začali opatrně, a poněvadž ani Liberec nikam nespěchal, byl to pomalý rozjezd z obou stran. Hrál se opatrný fotbal, kdy na Liberecké straně vyčnívala věž, Victora Olatunjiho jenž měl všechny hlavy. Domácí od začátku začali opatrně, a poněvadž ani Liberec nikam nespěchal, byl to pomalý rozjezd z obou stran. Hrál se opatrný fotbal, kdy na Liberecké straně byla výborně dirigovaná obrana kapitánem Slovanu Theo Gebresalisiem, která nepouštěla Dynamo před gólmana Bačkovského, ten v Liberecké brance zažíval premiéru. Hrálo se hlavně uprostřed hřiště a moc brankových a nebezpečných situací před oběma brankami, které by volali po gólu, nebylo. Liberečtí byli nebezpečnější a zejména Christian Frýdek, spolu s Adedidiranem zatápěli obraně Dynama. Dynamo mělo územní převahu, ale branku Liberce ohrožovali jeho hráči jen při rohových kopech, ale bez efektu. To bylo důvodem nuly na kontě Bačkovského. Blížil se konec poločasu a Liberec zahrozil. Závar na vápně Dynama špatně odhadla celá obranná trojka, liberečtí zakombinovali a umístěná střele Červa k levé tyči znamená, že hosté šli do vedení.

 

Druhý poločas očekávali domácí diváci, kterých přišlo na 1700 a v počasí na stupni nula nějaké změny, ale ty nepřišli. Dynamo v druhém dějství začalo kombinovat a dostávalo hosty pod tlak, ale koncovka a zejména útočná snaha končila na hranici dvacet metrů od Bačkovského.  V 58 minutě se Liberečtí najednou z ničeho nic radují z gólu Dominika Preislera. Ke slovu však přišel var a  hosté se již neradovali neboť systém odhalil ofsajdové postavení Christiana Frýdka  který stál při střele v dráze míče a gól nebyl hlavním arbitrem Starým uznán. Liberec, ale touto akcí ukázal, že bude dál domácí zlobit. Hráči Dynama, ale nebrali nic vážně, hráli dál stereotypně bez nápadu a to libereckým stačilo. A když se k tomu přidá promarněný čas po zákrocích Dynama po kterých Liberečtí tahali čas a to domácím nehrálo do jejich not.  Všemu nasadil korunu domácí  Quadri Adebayo Adediran v 77 minutě, když zbytečně tvrdě dohrál Plechatého u postranní čáry a po sedmi minutách pobytu na trávníku vidí druhou žlutou kartu a následně červenou kartu utkání nedohraje. To byl konec nadějí na dobrý výsledek. Liberečtí hrají to, co potřebují a domácí se již do tlaku nedostávají, a když v 84 minutě šel Ahmad Ghali sám na domácího gólmana Janáčka, kterému udělal kličku a po zákroku domácího gólmana padá  rozhodčí Starý ukazuje na puntík pokutového kopu. Ještě konzultace s Varem, která se trochu protáhla, znamená potvrzení penalty, kterou s přehledem proměnil Rondič a je hotovo. Do konce utkání, které bylo v první i druhé půli nastaveno téměř o deset minut skončilo radostí hráčů města pod Ještědem.

 

Pro Dynamo tato porážka znamená přiblížení se pásmu o boj k udržení soutěže i pro příští sezónu.

 

Autor: Ladislav Beran

Štítky

Pohárové utkání SK Dynamo České Budějovice 1. Liga

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.