Liga starých gard – 16. kolo – Rapid těsně porazil Černice

0
16. kolem pokračovalapodzimní část 40. ročníku Ligy starých gard. Vedoucí Rapid díky prvnímu poločasu těsně přehrál Černice a upevnil si tak vedení v čele Ligy. Nyní má náskok již 9 bodů.

Liga starých gard – 16. kolo – Rapid těsně porazil Černice.

16. kolem pokračovalapodzimní část 40. ročníku Ligy starých gard. Vedoucí Rapid díky prvnímu poločasu těsně přehrál Černice a upevnil si tak vedení v čele Ligy. Nyní má náskok již 9 bodů. Druhý Smíchov musel kvůli nezpůsobilému terénu odložit zápas se Slovanem. Překvapením skončily další duely. Union vyhrál na Košutce a získal tak první body do tabulky. Vejprnice nestačily doma na Vodní stavby a Letná prohrála se Senkem. K zajímavým zápasům dalšího kola bude patřit zápas na Slovanu, kam zajíždí Rapid.

Vejprnice – VS 2:5

Hosté se prezentovali ve Vejprnicích jako velmi dobře fungující tým. Pozorně bránili, podnikali nebezpečné protiútoky a 3 z nich do přestávky proměnili. Domácí v prvním poločase hodně kazili a do pořádné šance se téměř nedostali. Ve druhém poločase se již domácí zlepšili, často drželi balón, přesto naráželi na pozornou obranu a výborného brankáře hostů. Po proměněné penaltě domácí ještě více zapnuli. Snížili dokonce na rozdíl jediné branky, ale hosté podnikli další brejk a rozhodli o svém vítězství.

Poločas: 0:3, Branky: L.Paul 2 (1xPK) – Kolář 2, Roneš, Hrdlička, vlastní

Rapid - Černice 2:1

Rapid i bez nejlepších střelců Ligy – Peroutky a Faista, kteří jsou zranění, těsně porazil loňského Mistra, kterému chyběla také řada opor. Domácí šli do vedení již ve 3. minutě, měli výraznou převahu, ale díky výbornému výkonu hostujícího brankáře Anderse se skóre dlouho neměnilo. V závěru poločasu se krásně trefil střelou za hranicí šestnácky Pytlík. Hosté měli do přestávky pouze jednu příležitost, kterou neproměnili. Druhý poločas začal náporem Rapidu, postupně však začaly přebírat iniciativu a převahu Černice, Spörl snížil, pak hosté nastřelili tyč, Laibl neproměnil tutovku a střelu Spörla vytlačil gólman Matějka na roh. V závěru šance domácího Parláska zůstala nevyužita. Vzhledem k průběhu utkání by výsledku více slušela remíza!

Poločas: 2:0, Branky: Černický, Pytlík - Spörl

Košutka  - Union 0:2

Určitě překvapení kola, domácí útočili a soupeř hrozil z brejků. Domácím se vůbec nic nedařilo!

Poločas: 0:1, Branky:  Chudý, Prcín

Letná – Senco 0:2

Zápas se odehrál na umělé trávě na Sencu i když domácí byla Letná. Doubravka byla po celý zápas lehce lepší a protože Letná nevyužila žádnou šanci zvítězila Doubravka 2:0

Poločas: 0:1, Branky: Rašín, Kašpar

Smíchov – Slovan – utkání bylo pro nezpůsobilý terén odloženo.

Článek zaslal: Radek Mareš