Liga starých gard v Plzni pokračovala 15. kolem

0
Dalším, v pořadí již15. kolem pokračovala podzimní část 40. ročníku Ligy starých gard. Vedoucí Rapid díky prvnímu poločasu vyhrál vysoko na Unionu. V souboji loňského mistra s vícemistrem otočily Černice ve druhém poločase skóre a těsně zvítězily 2:1 nad Smíchovem. Slovan si poradil s Letnou. K překvapením došlo v dalších duelech – Košutka vysoko vyhrála na Petříně a Senco uhrálo plichtu s Vejprnicemi. Košutka se tak posunula na 4. místo v tabulce. Střelecky se dařilo Bulantovi a Pytlíkovi, kteří zaznamenali hattrick. Marek Lukes ze Smíchova vstřelil svou 235. branku a v historické tabulce kanonýrů se posunul na 3. místo před Jindřicha Dorňáka. K zajímavým zápasům dalšího kola bude patřit souboj týmů z čela tabulky – Rapid hostí Černice.

Senco – Vejprnice 1:1 (1:1)

Oba celky nastoupili v oslabených sestavách, přesto se hrál v Doubravce fotbal solidní úrovně. Senco vedlo zásluhou tečované střely Vlka z úhlu z dvacáté minuty. O deset minut později srovnal z brejkové situace kanonýr Slavie Paul. Senco si poté vytvořilo územní převahu, hosté se snažili o rychlé kontry. Protože ale obě obrany pracovaly spolehlivě a předčily útočné řady, utkání skončilo nakonec remízou.

Branky: Vlk – L.Paul

Slovan – Letná 7:3 (2:0)

Slovan od prvních minut ukazoval, že to Letná nebude mít lehké. Rychle šel do dvougólového vedení a zahazoval jednu příležitost za druhou. Hosté se snažili rychlými protiútoky ohrozit domácího gólmana, ale marně. Ve stejném duchu pokračoval zápas i ve druhé půli. Slovan tlačil a šel do čtyřbrankového vedení.Letná dokázala již jen korigovat.

Branky: Bulant 3, Smola 2, Míka, Kopp  - Klička, Mestl, Gartner

Černice – Smíchov 2:1 (0:1)

Zápas ve vysokém tempu a s pohledným fotbalem konkurující úrovni krajského přeboru byl k vidění od obou soupeřů. Hosté dorazili s jedním náhradníkem a úspěšně čelili náporu domácích, kteří zahazovali vyložené brankové příležitosti. Ovšem ve 30. minutě unikl ofenzivní Lukes a nedal domácímu brankáři Andersovi šanci. Po poločase domácí přeskupili formace a vyslali do útoku třetího člena. Pak se domácí začali více prosazovat ve vápně hostí a po 10 minutách 2. poločasu došlo k vyrovnání agilním Zemanem. Po chvíli domácí opět udeřili a otočili skóre na 2:1. Tento výsledek ubránili zuby nehty až do konce. Ke skvělé úrovni zápasu přispěl i perfektním výkonem rozhodčí L. Langmajer.

Branky: Fremr, Zeman - Lukes

Union– Rapid 2:8 (0:7)

Hosté již ve 3. minutě vedli zásluhou Pytlíka 2:0, zejména jeho první gól byl parádní, když vymetl šibenici branky domácích. Rapid postupně navyšoval skóre až na 7:0 v poločase. Domácí do přestávky měli pouze jednu příležitost, kterou však nevyužili. Ve druhém poločase pokračovali hosté v náporu, ale po pěkné kombinaci hlavou skóroval domácí Štorc. Rapid pak zahazoval příležitosti i díky velmi dobrému výkonu brankáře Stuchla, chytil i penaltu Hlaváčovi. V závěru se trefil Baroch a v poslední minutě tvrdou střelou korigoval na 2:8 Štorc.

Branky:  Štorc 2 – Pytlík 3, Parlásek, Kovařík, Faist, Žemlička, Baroch

Petřín – Košutka 0:5 (0:1)

Košutka byla běhavější a domácím s přibývajícím časem ubývali síly a hosté se začali prosazovat i gólově.

Branky: Jaroušek 2 , Karel, Stupka, Prokeš