Liga starých gard v Plzni

0
14. kolem pokračovala podzimní část 40. ročníku Ligy starých gard. Překvapením skončil duel na Vodních stavbách, kde vyhrálo Senco. Smíchov vysoko porazil Union. Černice díky zlepšené efektivitě v zakončení ve 2. půli vysoko vyhrály na Letné. Vejprnice vyhrály přestřelku se Slovanem a probojovaly se na 4. příčku neúplné tabulky. Pro nedostatečný počet hráčů Petřína se nehrál zápas na Lopatárně a utkání bylo kontumováno. Petřín již tak má druhou kontumaci v ročníku. Střelecky se dařilo Paulovi, který se trefil pětkrát a Jandošovi, který vsítil 4 branky. K zajímavým zápasům dalšího kola bude patřit souboj o 2. místo – Černice hostí Smíchov.

Vodní Stavby - Senco 1:4 (1:2)

Hostující hráči vstoupili do zápasu aktivněji a postupně si vypracovali dvoubrankové vedení. Domácím se podařilo snížit na rozdíl jedné branky a před poločasem sahali i po vyrovnání. Hned v úvodu druhého dějství však hosté přidali po chybě domácích rychlou třetí branku. Domácí kazili přihrávky a selhávali v šancích, tak poslední branku zápasu přidali opět hosté a zaslouženě si odvezli všechny body.

Branky: Roneš – Hora 2, Pondělík, Rais

Vejprnice - Slovan 7:5 (3:3)

Utkání se odehrálo na umělé trávě, ale to na kráse fotbalu nic neubralo a bylo k vidění utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Domácí se dostali do vedení, přesto hosté 3 góly skóre otočili, ale do poločasu stihli domácí ještě vyrovnat na 3:3. Na začátku druhé půle se hosté dostali tečovanou střelou do vedení, ale poté domácí zapnuli a ve snaze potvrdit překvapivý bod z Černic, 4 góly převrátili výsledek na svou stranu. Hosté v závěru již jen snížili z penalty na konečných 7:5.

Branky: Paul 5 (1x z penalty), Löwy, Malata - Bulant 2, Hrubý 2, Košťál

Letná - Černice 3:8 (2:2)

Hosté z Černic přijeli na Letnou ve velmi silné sestavě, začátek zápasu tomu odpovídal, tlak hostů sílil a zhruba po 15 minutách se ujali vedení. Domácí ale bojovali co mohli a dokázali srovnat. Ještě v prvním poločase hosté navýšili skóre o jeden gól, ale i na ten dokázala domácí Letná zareagovat a srovnala na 2:2. Druhá půle už byla jednoznačně v režii hostů,kteří svou kombinační hrou dokázali přehrávat 11 domácích a protože domácí Letná nemohla střídat a po zranění jednoho hráče dohrávala v 10, zrodil se přijatelný výsledek 3:8.

Branky: Vaněk, Dobrý (PK), Rada - Hlaváč 2, Stojlov 2, Nový 2, Vlček, Mojseňuk (PK)

Smíchov  - Union 6:0 (4:0)

Hosté měli v začátku zápasu velkou šanci, kterou neproměnili, pak již to byla jednoznačná záležitost domácích, kteří dávali branky střelecky disponovaným Jandošem po hezkých kombinacích. Druhý poločas se již jen dohrával.

Branky: Jandoš 4, Hudec, Praizler

Rapid - Petřín 3:0

Kontumačně, hosté se na zápas dostavili pouze s 8 hráči!