Tuřany doma nezáváhaly

0
Tuřany na svém hřišti přivítaly tým z Jevišovic. Kdo přišel po 16. minutě, přišel o více než polovinu gólů.

Jevišovice/Mikulovice

Tradiční účastník krajských soutěží z Jevišovic se letos začal připravovat na sezónu v 1.B třídě, skupině B v Jihomoravském kraji velmi brzy, stejně jako většina týmů z okolí Jevišovic, jelikož se zúčastnil nyní již druhého ročníku Region cupu 2021 v termínu od 22.05.2021 do 20.06.2021, v tomto turnaji postupně změřil síly s Blatnicí na jejich hřišti (1.B, sk.B – Vysočina), výhra Jevišovic 5:4, poté na domácím s Pavlicemi (III.třída, Znojmo) výhra 6:2, poté přivítali doma i Hostim (OP II.třída, Znojmo) prohra 3:5, další týden si zpravili chuť při derby se soupeřem z ligy v Blížkovicích (1.B, sk. B, Jihomoravský) – výhra 5:3 a nakonec poměřili síly s Jaroměřicemi n. Rokytnou (1.B třída, sk. B – Vysočina), na které byli krátcí a Jaroměřice je deklasovaly 1:7. Na tomto turnaji se tým Jevišovic/Mikulovic umístil na krásném 3. místě, vítězem se stal tým Hostimi. To vše se událo již pod taktovkou staronového trenéra Zdeňka Macháčka, který byl u historického postupu Jevišovic do krajského přeboru v sezóně 2012/2013.Asistentem se stala dlouholetá opora Jevišovic a stále aktivní hráč Jiří Jurka.

Po tomto turnaji dostali hráči volno s dobrovolnými tréninky v pátek a zpět do přípravy se měli hlásit 09.07.2021. Trenérské duo naordinovalo svým svěřencům tréninky v režimu 3x týdně od 09.07.2021 s dvěma přípravnými utkáními v Rudíkově (1.B, sk.B – Vysočina), prohra 1:3 a s rezervou divizního týmu z Tasovic B, kde tým Jevišovic/Mikulovic (mix A+B) vyhrál poměrem 5:2. Trenéři se mohli těšit na většinu hráčů z loňské přerušené sezóny a vyzkoušet pár nových akvizic včetně dorostenců (Jelínek Š., Černý R., Kaláb P. a Elis M.), kde poslední jmenovaný už dostává příležitosti i v soutěžních zápasech.

Příchody: Svoboda Marek (SK Nové Syrovice), Zimek Ondřej (FK Práče), Šebela Tomáš (návrat z TJ Rajhradice), Veselý Petr (přerušil kariéru na4 roky)

Odchody: Krause Martin (TJ Valtrovice), Pospíchal Jan (Dyjákovice)

SK Tuřany : Jevišovice / Mikulovice

Místo: Hanácká , 50 diváků

Rozhodčí: Korčák Jaroslav, Žáková Simona, Nejezchleba Vít Simon

Výsledek: 4:1 (3:1)

Branky: Hofírek Filip 7., Černý Michal 15., 16., Dobiáš Martin 85. – Němec Jiří 29.

Sestavy:

Sk Tuřany:

M. Balák-F. Hofírek (79. P. Březina), M. Černý (68. T. Karas), J. HromekT. KallaT. BinekT. PfeifferM. Klimeš (46. M. Dobiáš), J. PolákJ. Malíšek, T. Malásek

Fotbal Jevišovice:

M. ElisT. Dufek(75. M. Mandát), P. PeřinkaF. Holčapek (58. M. Elis), V. JurkaL. FiedlerJ. NěmecJ. Jurka  (46. L. Rožnovský), M. SvobodaM. Hakszer, O. Zímek

Info z webu Tuřan:

Ve 4.kole 1.B třídy přivítaly Tuřany v domácím prostředí fotbalisty týmu Jevišovice/Mikulovice. Hosté v minulém kole utrpěli doma drtivou porážku od Šatova 0:7, domácí naopak zvítězili v Příměticích a to poměrem 2:3.

Trenér M. Rajlich musel pro utkání improvizovat na postu stopera, kde postrádal A. Nevařila, kterého nahradil Jakub Polák. Vstup do duelu, který řídil jako hlavní rozhodčí D. Vogel, vyšel domácím výborně, po 15 minutách vedli 3:0, což se nakonec ukázalo rozhodující pro zisk 3 bodů. Nejprve se v 7. minutě trefil F. Hofírek, v 15. minutě zahrával K. Polák přímý kop, k odraženému míči se nejrychleji dostal M. Černý a prostřelil hostující obránce i brankáře Elise M. Ihned po rozehrání se hosté vrhli do útoku. Po ztrátě míče však přišel rychlý kontr domácích fotbalistů a znovu M. Černý zvýšil gólové skóre na 3:0. A přišli další šance, které zůstaly neproměněny. Hostující fotbalisté korigovaly v 29. minutě, kdy po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Jiří Němec1. poločas skončil stavem 3:1.

Do druhého poločasu vystřídal M. Dobiáš v obraně T. Klimeše. Druhých 45 minut už zdaleka nenabídl takovou kvalitu, vliv na to mělo jistě i velké vedro. Hosté v této fázi měli několik slibných situací, do finálního zakončení se však nedostali. Domácí tak měli šanci prosazovat se z křídelních prostor, ale koncovka byla žalostná. Až v 85. minutě utekl nádherně po levém křídle T. Kalla a předložil míč „na tácu“ volnému Dobiášovi. Ten se v zakončení nemýlil a upravil skóre na konečných 4:1. V úplném závěru ještě trefil břevno střídající T. Karas.

Po odehraných 3 utkáních získaly Tuřany 7 bodů, což je na úvod sezóny výborná bilance! V celkové tabulce po třech odehraných kolech jsou Tuřany na 4. místě za trojicí 100% úspěšných týmů ŠatovMiroslav a Pohořelice!

Pohled kapitána hostů Víta Jurky:

Jevišovice vyjely k zápasu do cca 80 km vzdáleného předměstí Brna k zápasu s Tuřany se značným zpožděním proti původnímu plánu, protože nepočítaly s dvěma objížďkami, takže dojely necelou půl hodinu před zápasem, což se ukázalo jako klíčový faktor, když dostali branku na 3:0, tak někteří hráči teprve „vylezli z autobusu“. Rychlost, jakou disponoval Černý, dělala hostující obraně velké problémy a díky tomu vedly Tuřany 3:0. Po obdržené třetí brance se hosté pomalu osmělili a začali diktovat tempo hry, po rozehraném rohu a centru Fidlera se prosadil Němec. Chvíli na to se ve velké šanci po dalším rohu ocitl kapitán Jurka V., ale hlavou míč usměrnil pouze vedle levé tyče. Celý první poločas se dohrával na půlce Tuřan, ale branku už se hostům vsítit nepodařilo.

I přes poločasový výsledek 3:1 pro domácí si parta trenéra Macháčka držela optimistického ducha a věřila, že zápas otočí, a to hlavně díky předvedené hře od 16. minuty. Ovšem druhý poločas už se hostům tolik nedařilo, jako ten první, možným faktorem bylo i velké teplo, které se ke konci zápasu projevovalo na obou stranách hřiště, takže se s blížícím koncem spíše bojovalo, než hrál pohledný fotbal. I když Jevišovice držely míč na kopačkách, tak se nedokázaly prosadit přes obranu do vápna domácího celku, kterému vyhovovalo hrát na brejky. Jeden takový hostům vyšel v 85. minutě, kdy krajní záložník Kalla utekl po křídle a nachystal míč pro Dobiáše.

Po odehraných 3 utkáních mají Jevišovice na kontě pouze 3 body a skóre 3:11. Vyhrály pouze nad týmem Višňové v prvním utkání poměrem 2:0 a tak okupují 9. příčku tabulky. Další kolo Jevišovice čeká tým z Miroslavi, takže určitě své umístění budou chtít vylepšit, i když Miroslav ještě neztratila ani bod.