Zajímavý zápas 1A třídy KH kraje

0
Třetí kolo 1.A třídy Královéhradeckého kraje svedlo k utkání týmy MFK Nové Město nad Metují a SK Sobotka, které přineslo velmi zajímavý průběh zápasu. Utkání přineslo velmi pohledný fotbal, poměrně vyrovnané výkony týmů s mírnou převahou domácích, čtyři branky a výborné výkony některých hráčů.

Městský fotbalový klub Nové Město nad Metují – Sportovní klub Sobotka

3:1 (0:0)

Vznik Městského fotbalového klubu v Novém Městě nad Metují se datuje rokem 2000. Klub se od začátku věnoval především rozvoji mládežnického fotbalu, kde získal za poměrně krátkou dobu velmi dobrých výsledků a to jak v žákovských, tak v dorosteneckých kategoriích. V současné době družstvo mladšího dorostu hraje krajskou ligu. Družstvo můžů vzniklo o rok později, zejména návratem již zkušených fotbalistů z okolních klubů. Mužstvo postoupilo do 1.B třídy, po třech sezonách však sestoupilo do okresní soutěže. Omlazením týmu bylo dosaženo lepších výsledků a v současné době mužstvo nastupuje v I.A třídě krajské soutěže. Tým MFK hraje svá domácí utkání na hřišti v areálu Sportovního stadionu generála Klapálka, kde kromě hlavního hřiště je k dispozici ještě hřiště s umělým trávníkem a umělým osvetlením.

Ve 3. kole 1.A třídy krajské soutěže Královéhradeckého kraje se utkaly týmy MFK Nové město nad Metují a SK Sobotky. Zápas se odehrál v neděli 15.8.2021 od 17:00 hodin. Vedením zápasu byl pověřen hlavní rozhodčí Adam Jiříček, na čarách mu asistovali Michal Vlachý a Mykhailo Mykytynets. Zatímco tým hostů v minulém kole porazil na vlastním hřišti mužstvo Náchoda B poměrem 1:0, domácí tým nepřivezl ze Solnice po prohře 3:0 ani jediný bod. Proto mužstvo domácích a zejména příznivci, kterých se na zápas sešla téměř stovka, očekávali pouze výsledek znamenající tříbodový zisk.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Jiříčka hra obou týmů vycházela ze zajištěné obrany, patrná byla snaha neudělat v obranné činnosti chybu. Postupem času se aktivita přesunula na kopačky domácího týmu, zejména záložní řady, která se svým pohybem a kombinační hrou začala prosazovat i v útočné činnosti. Dění na hřišti se pomalu přesunulo blíže k brance hostů, přibývalo střeleckých :pokusů domácích fotbalistů. Velmi dobrý výkon předvedl hostující brankář Michal Puš, kterému se dařilo likvidovat střely domácích útočících hráčů. „ V prvním poločase to byl souboj domácích hráčů s výborným brankářem hostí, který několik šancí domácích dokázal zlikvidovat“ uvedl sekretář domácího týmu Jaroslav Macháček. Do konce poločasu i přes herní převahu se domácím nepodařilo vstřelit gól a tak šla mužstva do šaten za bezgólového stavu.

Ve druhém poločase pokračoval zápas v podobném duchu jako v poločase prvním, domáci fotbalisté měli míč častěji na svých kopačkách, byla vidět snaha o kombinační a útočný fotbal. V 52.minutě zápasu se však po chybě domácích ve středu hřiště dostali k míči hráči hostů, k míči se dostal Tomáš Rejman a otevřel skore zápasu. Hosté se tedy ujali vedení a pro domácí to byla studená sprcha. Naštěstí pro domácí tým se v následující minutě prosadil domácí Dominik Flígr a vyrovnal stav utkání. Zápas pokračoval a v 66. minutě byla snaha domácích korunována vedoucím gólem, když své střelecké schopnosti potvrdil hráč č.10 Dominik Flígr svým druhým gólem v tomto zápase. V 85.minutě pečetil vítězství domácích Erik Berger. „Ve druhém poločase se hosté po naší chybě v rozehrávce ujali vedení. Domácí zareagovali výborně a ještě v téže minutě stav vyrovnali. Následně pak přidali ještě 2 branky a dovedli utkání do vítězného konce“ zhodnotil sekretář Jaroslav Macháček druhý poločas.Domácí tým tedy získal 3 body a se 6 body a skórem 7:5 drží po 3.kole šesté místo v tabulce. Hosté jsou v tabulce zatím dvanáctí se ziskem 3 bodů.

Střelci : 53., 66. Flígr Dominik, 85. Berger Erik – 52. Rejman Tomáš

ŽK : 86. Valášek Antonín – 66. Materna Filip

Domácí : Hůlek M.– Zamastil, Lelek I.,Srubjan (31.Holčík), Jelen, Berger (89.Hůlek D.), Lelek A., Zákravský, Valášek, Ťokan (81.Zítko), Flígr.

Hosté : Puš – Pavlíček (31.Prokorát), Halbych, Klečal, Baster, Materna, Rejman, Kocourek, Přikryl, Miler, Kunst.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.