Pavol Sýkora píská nejen na zeleném pažitu

0
Pavol Sýkora, který nepíská jen na zeleném trávníku, s futsalem poznal i svět.

Je za námi fotbalové jaro.

 

Soutěže jsou uzavřené, vítězové postoupili poslední sestoupili i nesestoupili, neboť z některých soutěží již není kam. Fotbalisti mají krátké volno, poněvadž letní pauza je krátká a již od půlky srpna opět nastoupí do bojů o body.

 

Jsou, muži a ženy, bez nichž to nejde a to jak se dříve říkalo ti v černém tak se přezdívalo a dodnes to zůstalo rozhodčím.  Na okrese Prachatice je jedním z nich Pavol Sýkora. 

 

 

Pavol Sýkora, má kromě fotbalu na zeleném pažitu pod taktovkou, tedy píšťalkou i fotbal v jiné podobě. Je uznávaný mezinárodní rozhodčí futsalu. Toto dosvědčuje jeho letošní nominace pro finále v Lloret delMare ve Španělsku na fialový turnaj UEFS v sálovém fotbale. Zde byl na přelomu dubna a začátku května. Šlo o finálový turnaj Evropské ligy za účasti českého týmu  FK Slovan Šakalí hněv z Moravské Třebové. Zde si vedl velmi dobře a potvrdil, že jde o kvalitního rozhodčího této kategorie.

 

Jak si dostal na tento turnaj?

 

Byl jsem nominován naší komisí rozhodčích sálového fotbalu.

 

Co pro tebe znamenala tato nominace?

 

Po dvaceti letech pískání to byl druhý vrchol, neboť tím prvním bylo Mistrovství světa ve Futsalu v Argentině to se psal rok 2007. To byl můj vrchol, neboť pískat na tak velké akci se podaří asi jen jednou za život. Bylo to pěkné a dobré pískání, a kdyby naši nepostoupili, mohl jsem se dostat až do závěrečné čtyřky. Šakalové zde získali stříbro a pro mne to byl dobrý pocit, nejen z jejich stříbra, ale i z toho, že jsem sem byl nominován, čehož si moc vážím.

 

Druhým turnajem kam jsem byl nominován bylo finále LM v bosenském Sarajevu...

 

Byl jsem nominován naší komisí rozhodčích. Letecky tam i zpět.

 

Jak je to hrazeno, vždyť sám by si to asi neutáhnul...

 

To jistě ne částečně si to hradím sám a Sarajevo mi hradila federace.

 

Jak se finále hrálo?

 

Hrálo se systémem final four a rovněž zde to bylo bez finále. I tak jsem si to v Bosně též užil. Pro mne to byly možná poslední turnaje v kariéře, neboť věk se hlásí. Já mohu na tyto turnaje a pískání po republice futsalu a sálového fotbalu vzpomínat jen v dobrém. Vždyť jsem se podíval na mnoho míst doma a v zahraničí do míst, kde fotbal je náboženství jako Jižní Amerika či z Evropy Španělsko a Balkán.

 

Jak budeš trávit volno?

 

Mám v Nebahovech hospůdku tak, tam. Přijďte na dobrý mok i trochu specialit naší kuchyně. Určitě nějaký turnaj.

 

Zde dodávám, že populární Palo jak mu na okrese říkáme, byl na fotbalové show ve Strunkovicích nad Blanicí, kde si určitě užil.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí jak na zeleném pažitu, tak na palubovkách všech barev.

Štítky

Obecně k soutěži Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A TJ Tatran Volary

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.