Svratka v přátelském utkání zdolala Štěpánov

0
Fotbalisté Svratky v přátelském duelu porazili Štěpánov.

V neděli 3.3.2019 se na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou utkali fotbalisté Svratky proti Štěpánovu.

Úvod utkání měl lepší účastník 1.B třídy Štěpánov, když lépe kombinoval a daleko rychleji se sžil s velmi rychlým povrchem. Vyloženou šanci si však nevypracoval a tak postupem času se začala osmělovat i Svratka, která hrozila z brejkových situací a ze standardních situací. Do konce poločasu nevyužila několik více než zajímavých situací a tak se odcházelo do poločasové pauzy za stavu 0:0.

V úvodu druhé půle vstřelila Svratka dva slepené góly a když přidala třetí branku bylo rozhodnuto. Poté se duel už  jen dohrával a Štěpánov těsně před koncem do otevřené obrany snížil.

Ač ani jeden z týmů nebyl v optimální sestavě, tak hlavně v prvním poločase se hrál celkem pohledný a bojovný fotbal. Ve druhém poločase hra pomalu upadala, nicméně pro oba týmy to byla zajímavá zkouška před jarní sezonou.

Ohlas:

Svratka - V. Šmahel: Po zimní pauze jsme se sešli k prvnímu přátelskému duelu, který splnil to, s čím jsme do něho šli a to, abychom si trošku osahali míč a herně se seznámili s novými kluky. Myslím, že oboje se povedlo. Výhru nad účastníkem vyšší soutěže však nepřeceňujeme. Nyní nás čeká soustředění a týden na to generálka. Sezonu zahajujeme 23.3. v Nové Vsi.

AUTOR: VOJTĚCH ŠMAHEL