2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Oldřišov vyloupil Lazce

0

V nedělním dopoledni byl Oldřišov nad síly domácích Lazců. Hosté vedli do přestávky o jednu branku a své vedení ve druhé půli ještě jednou brankou pojistili.

Fotbalisté Oldřišova se vraceli z Mokrých Lazců ve skvělé náladě, protože si z horké půdy odváželi cenné tři body. Hosté naznačili své ambice již ve 2. minutě, kdy Klement pelášil sám na gólmana Šehoviče, ale obrovskou příležitost neproměnil. Domácí však nechtěli zůstat v ničem pozadu. O chvíli později prodloužil Vošvrda míč na Wickiho, který ovšem v koncovce totálně selhal. Do nerozhodného stavu tedy řízl až oldřišovský Klement. Ve 13. minutě si naběhl na centr Wichy a z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Šehoviče – 0:1. Mokré Lazce ovšem oplácely podobnou mincí. Žurek obral o balon chybujícího Samka, poté předvedl šikovnou narážečku s Wickim a na světelné tabuli se objevily dvě jedničky – 1:1. Domácí očividně ožili, jenže Galvas nejprve nezužitkoval nezištný pas Žurka a dorážku Římana po rohu Galvase odvrátili hostující zadáci z brankové čáry. Udeřilo tedy na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Deset minut před přestávkou vyslal Bořucký do dalšího nájezdu Klementa, který tentokrát udržel nervy na uzdě – 1:2.

Chleba se potom lámal kolem 65. minuty. Mokré Lazce dychtily po vyrovnání, ale Wickiho sólo bravurně zlikvidoval gólman Anděl. Poslední slovo si tedy vzali kluci z Oldřišova. Žídek s Jadrným doslova vydláždili Šamárkovi cestičku ke třetímu přesnému zásahu v domácí síti – 1:3.

FK Sokol Mokré Lazce
kapitán Jan Žurek: „Znovu se opakovala situace z loňského podzimu. Proti Oldřišovu jsme měli převahu, ale doplatili jsme na neproměňování šancí. Na koncovce musíme pořádně zapracovat. Porážka je pro nás velice krutá.“

SK Moravan Oldřišov
trenér Jaroslav Samson: „Vítězství si hodně vážíme, protože z Mokrých Lazců se body běžně nevozí. Podle mého názoru jsme si vyhrát zasloužili. Od začátku jsme měli navrch a také více brankových příležitostí. Týmový výkon se mi líbil.“

D. Šehovič [-] - Z. Říman [-] , D. Půda [-] , D. Líbař [-] , J. Garba [-] - M. Vošvrda [-] , F. Kakai [-] , J. Galvas [-] , J. Šindelář [-] (70. A. Hiemer [-] ) - J. Žurek [-] , M. Wicki [-] (88. P. Ciminga [-] ) -

T. Anděl [-] - J. Droppa [-] , L. Samek [-] , M. Steuer [-] (58. J. Blahetka [-] ) - I. Hofer [-] (46. M. Pusch [-] ) , M. Jadrný [-] , A. Utěšený [-] , D. Bořucký [-] - J. Šamárek [-] , R. Wicha [-] (80. P. Pardy [-] ) , J. Klement [-]

ŽK: 49. R. Wicha , 58. J. Šamárek .
Hráči zápasu: T. Anděl , J. Klement .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: BERAN Jan - PŘEČEK Dušan, MALCHÁREK Zdeněk.