1.kolo, Zlínský | Zlín | IV. třída sk. B, 2016-2017

--

V klobuckém derby se z výhry ve Smolině radoval Mirošov

48. M. Ekart , 75. L. Bosák (p.) - 41. P. Rajznauer , 60. P. Rajznauer , 80. P. Rajznauer
0

Ve Smolině se v krásném slunečném nedělním odpoledni hrálo místní klobucké derby, kde byli mírným favoritem hráči z Mirošova. V prvním dějství padla jediná branka a to do sítě domácího celku.Ve druhé půli dokázali hráči Smoliny dvakrát srovnat stav zápasu, ten ale rozhodl deset minut před koncem Pavel Rajznauer, který v duelu zkompletoval také hattrick. Smolina potrápila Mirošov, ale na body to tentokrát nestačilo, diváci viděli pět branek a určitě se nenudili.

V první půli šli do vedení hráči Mirošova

Domácí tým se chtěl na svého soka v klobuckém derby vytáhnout a k překvapení nebylo opravdu daleko. Smolina je navíc v domácím prostředí silným protivníkem, i když tentokrát jí v sestavě chyběl Sucháček. Mirošov prohrál loňské dostihy s Loučkou o postup do III. třídy a jeho kádr přes léto doznal několika změn. Odešel především kanonýr Pavel Obadal do Vlachovic a tým opustili také někteří další hráči. Čekalo se tedy, jak se v Mirošově s těmito ztrátami srovnají a zda znovu budou útočit na nejvyšší příčky letošní tabulky IV. třídy skupiny B. Samotné derby utkání nabídlo zpočátku opatrnou partii, žádné z mužstev nechtělo udělat chybu. Mírnou převahu Smolina však nevyužila, a tak po hrubé chybě brankáře domácích se prosadil hostující šutér Pavel Rajznauer, to vše se přihodilo pět minut před odchodem do šaten. Určil tak skore první půle, kde byli úspěšnější hostující hráči, ale výkon domácího celku byl velmi sympatický a skýtal naději do druhého dějství k nějakému bodovému zisku.

O výhře Mirošova rozhodl deset minut před koncem Pavel Rajznauer

Druhý poločas začal pro domácí nejlépe jak mohl, když smolinský stoper Ekart trefil životní volej do šibenice a branka může kandidovat do nováckého pořadu Borec na konec. Smolina se nadále tlačila dopředu, jenže trpělivě hrající Mirošov si počkal na chybu v obraně a paradoxně jeden z nejmenších hráčů  na hřišti Pavel Rajznauer vstřelil hlavou svůj druhý gól, to běžela 60. minuta a Mirošov znovu vedl, tentokrát 2:1. Domácí to nezabalili a patnáct minut před koncem srovnali z pokutového kopu, kdy penaltu proměnil kanonýr Smoliny Lukáš Bosák. Když už vše směřovalo k následným penaltám, zůstal opět neobsazený na zadní tyči Pavel Rajznauer a své parádní představení završil hattrickem. Domácím hráčům Smoliny se nepodařilo uhlídat tohoto štírka a stálo je to bodový zisk. Domácí ale v duelu s favoritem nezklamali a byli mu důstojným protivníkem a vše si mohou vynahradit v dalším domácím utkání s Dobrkovicemi. Mirošov v příštím kole hostí nebezpečné Bohuslavice nad Vláří, které se budou chtít divákům revanšovat za prohru ve Vlachovicích a dá se proto očekávat zajímavá podívaná...

TJ Smolina
Lukáš Bosák, hráč: Utkání by více svědčila remíza, nám se v závěru nepodařila uhlídat Pavla Rajznauera, který nás de facto porazil sám, je to škoda, pokusíme se vyhrát v příštím kole s Dobrkovicemi, které jsou ale pro nás velkou neznámou...

FC Mirošov
Pavel Rajznauer, hráč: Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli více štěstí. V prvním poločase jsme měli více šancí, do vedení jsme se dostali po chybě domácí obrany. Domácí neměli proti naší dobře organizované obraně mnoho šancí , do zápasu se dostali až po nádherné vyrovnávací brance. Pak už to bylo nahoru dolů. Jsme rádi za 3 body, ale vítězství bych nijak nepřeceňoval, domácí mají dobrý tým a jistě to v dalších utkáních potvrdí.

TJ Smolina
J. Krahulec [-] - L. Bosák [-] (80. P. Kolaja [-] ) , M. Vaculín [-] , T. Adámek [-] , T. Sucháček [-] (87. P. Malina [-] ) , M. Pykal [-] (45. J. Kolaja [-] ) , J. Kudela [-] (45. K. Bednář [-] ) , J. Kudela [-] , M. Kováč [-] , M. Ekart [-] , J. Barcuch [-]

FC Mirošov
D. Ďulík [-] - F. Machů [-] , M. Kořenek [-] (65. D. Ház [-] ) , P. Rajznauer [-] , D. Andrýs [-] (67. T. Mikulčík [-] ) , A. Juráň [-] , O. Němeček [-] , M. Obadal [-] , L. Strouhal [-] , D. Maniš [-] , V. Frys [-]

ŽK: 21. J. Kudela , 37. M. Ekart , 87. M. Vaculín - 74. M. Obadal .
Hráči zápasu: L. Bosák - P. Rajznauer .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: HOUŽVIČKA Čestmír - SÁBLÍK Alois (N), LYSÁK Pavel (N).