--

--

Pražské derby pro Aritmu

0

Zličín si komplikuje situaci, čtvrtá prohra v řadě znamená boj o záchranu až do posledního kola...

Zweimal Müller, bitte

Aritma začala velmi aktivně. Ve 3. minutě měla obrovskou šanci, Bogár vysunul Müllera, který postupoval sám na bránu, nicméně přestřelil. O dalších sedm minut později Rybka přihrál do strany Pánkovi, ten přehodil brankáře, ale i s bránou. Domácí se dostávali do hry především vysokými nakopávanými míči na útočníka Mertu, jenž je sklepával pod sebe. Ve 20. minutě měli šanci domácí, podnikli rychlý protiútok, krajní hráč naservíroval balón do vápna, kde Merta přistrčil obránce Aritmy, od kterého se odrazil balón do sítě. Rozhodčí gól správně díky faulu neuznali. 28. minuta už branku přinesla. Po rohovém kopu hlavičkoval Ksandr do jednoho z bránících hráčů, míč se odrazil k Müllerovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře - 0:1 pro Aritmu. Zbytek poločasu se odehrával hlavně mezi vápny, terén byl navlhlý z večera a i během zápasu pršelo a foukal silný vítr. Góly ale přišly ještě dva. Po rohu Zličína se dostal Pánek k odraženému míči, poslal ho Bogárovi a jeho kolmice mezi stopery byla vybídkou pro Müllera k přidání další branky. Při svém druhém nájezdu na brankáře si počínal mnohem lépe - udělal mu kličku a pohodlně zvýšil na 0:2. O tři minuty později Zličín zkorigoval skóre. Dlouhý nakopnutý míč prodloužil Merta na Drinu, který odcentroval a našel úplně volného Macka na zadní tyči, jenž akrobaticky křižnou střelou nádherně trefil. Za stavu 1:2 se šlo do kabin.

Nic zvláštního se nestalo, pršelo a pak přestalo

Zličín se pokoušel vyrovnat, ale Aritma pozorně bránila a několikrát podnikla nebezpečné brejky. Velkou šanci měl Bogár po centru Rybky, ale zaskvěl se domácí gólman. Největší šanci měl Zličín po chybě Doupovce, jenž zbytečně odevzdal míč soupeři a na malém vápně se dostal ke střele jeden z domácích hráčů, ale zaskvěl se také gólman Aritmy. Zbytek zápasu si hostující celek pohlídal a utnul tak nepovedenou sérii proher. Naopak Zličín si situaci nadále komplikuje a o záchranu bude muset ještě zabojovat.

SK Aritma Praha
T. Kubr (Aritma Praha): "Na začátku jsme neproměnili dvě velké šance, pak jsme se sice dostali do vedení 2:0, ale zbytečně jsme soupeře pustili do hry. Druhá půle byla od nás spíše ubojovaná, soupeř nakopával balóny, my jsme to ale uskákali a odehráli, zblokovali nějaké střely. Pro nás důležité záchranářské body, máme konečně klid a po těch posledních problémových zápasech konečně výhra za tři body a definitiva. Jak se říká, zlaté tři body. Vyzdvihl bych Mirka Müllera, nejen, že dal dva góly, výborně se pral s dlouhými stopery, získal spoustu balónů. I směrem dozadu pracoval velice dobře. Stoperská dvojice Ambrus-Ksandr zahrála také moc dobře, těch nakopávaných balónů bylo hodně a kromě jedné chvíle si s nimi poradili skvěle."