Penaltový rozstřel tentokrát pro Sušici

0

Ze záchranářského souboje vytěžili víc hosté...

Gólovou přestřelku začal Tomáš Rolník

Hvězda vlétla na svého pronásledovatele s vervou a v 7. minutě se prosadil hlavou Tomáš Rolník. Oba týmy si byly vědomi důležitosti tohoto zápasu, z čehož vyplývala nervozita na kopačkách obou mužstev, zejména hostů. Ve 32. minutě ale zakončil ukázkovou akci šutér Páleník a srovnal na 1:1. Za nerozhodného stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas plný divočiny

Znovu po pár minutách od startu poločasu se chebští radovali, tentokrát se prosadil Lacina. V 68. minutě pronikl do vápna Vrhel a byl faulován domácím gólmanem, nařízenou penaltu proměnil Páleník. Pak přišel další důležitý moment utkání - hned vzápětí přišla nesmyslná červená karta pro Vrhela za nesportovní chování, což byla pro hosty značná komplikace. O necelých deset minut později se Hvězda znovu dostala do vedení, po faulu Szedmáka se kopala jedenáctka i na druhé straně, kterou proměnil exligista Čížek. Sušice ale předvedla velké nasazení a bojovnost a dokázala i do třetice srovnat. Linhart v 87. minutě propasíroval míč do branky a poslal tak zápas do loterie.

Druhý bod pro Sušici

V posledním utkání doma s Rokycany sušičtí na penalty prohráli, tentokrát získali bod navíc právě oni. Celkem zvítězili v rozstřelu 6:5, když se za domácí trefili Dobeš, Martinec, Čížek, Šaliga a Šneberger, za hosty se nemýlili Páleník, Kočí, Skála, Szedmák, Kodýdek a Kysilka.

Sušice se tak na Hvězdu bodově dotáhla a oba týmy ztrácí na záchranu 5 bodů.

FK Hvězda Cheb
Vedoucí domácího týmu L. Rolník: "Vyrovnané utkání, měli jsme více ze hry a neproměňovali šance. Soupeř trestal individuální chyby našich hráčů."

TJ Sušice
Obránce hostů P. Matějka: "Zápas začínal již brzy dopoledne, což se projevilo na pomalejším rozjezdu, kdy jsme začali prohrávat. Poté jsme se dostali do tempa a hru překlonili na naši stranu. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat. Začátek druhého poločasu byl opět pomalejší a znovu jsme prohrávali a vyrovnali jsme zpět z penalty. Pak se nechal Mirďa Vrhel hloupě vyloučit a inkasovali jsme z penalty. Dokázali jsme se ale semknout a Tomáš Linhart vyrovnal. V posledních minutách jsme trefili tyč. Penaltová loterie tentokrát přála nám."

T. Martinec [-] - D. Šneberger [-] , J. Šaliga [-] , T. Rolník [-] , A. Rolník [-] (46. L. Hibler [-] ) - R. Čížek [-] , A. Fidler [-] , M. Dobeš [-] , D. Martinec [-] - P. Hudeček [-] , T. Lacina [-]