--

--

V prvním setu dostaly Mariánské Lázně kanára

0

Kalich hořkosti až do dna musí Viktorka vypít i tento týden, po debaklu 2:7 se Sušicí přišla další nálož, tentokrát 0:6...

Hlavním hrdinou Rosůlek

Dnešní šéf slavojácké lavičky Z. Šváb ml. (hlavní kouč J. Svoboda vdával dceru) naordinoval svým borcům ofenzivní noty. Vzadu ponechal tři obránce, před nimi skvěle operoval Kroupa, jenž posbíral téměř všechny míče, a svou hlavní profesí stoper Klivanda mohl ze středu pole vydatně posílit útočné aktivity. Viktorka se dostala snad k jediné příležitosti hned na začátku, ale ránu Kafky Š. Beránek s přehledem vytlačil na roh. Pak již koncertovali domácí. V 16. minutě ještě Rosůlek odmítl otevřít střelecký účet a oči mající Novákův pas za beky sám před gólmanem zazdil. Vše napravil za chvíli - po nákopu Kabeleho od půlící čáry zapracoval P. Svoboda a jeho nahrávku domácí snajpr poslal angličanem do sítě. Před druhým úspěchem slavojáci založili kombinační akci, na jejímž konci byl Klivanda a brankář Šmejkal zabránil pohromě faulem. Míč si upravil na pokutový puntík V. Beránek a nekompromisně poslal Mojžíše k protější tyči - 2:0. Českokrumlovský kapitán se opět zaskvěl po deseti minutách, když si z viktoriánů postavil slalomové branky, a jeho pohledný a účelný počin posléze zúročil Rosůlek - 3:0. V první půli se pak o vzrušení postaral ještě zejména Dvořák svou ránou z dálky, která těsně před gólmanem skočila, avšak po jeho těžkém zákroku skončila jen rohem.

Slavoj si góly rozvrhl do obou poločasů

Po změně stran domácí přidali další trojici gólů - jeden hezčí než druhý či třetí. Předcházela jim zastřelovací akce po ose P. Svoboda, Rosůlek a V. Beránek a jeho hlavička mimo. Potom Novák s V. Beránkem ukázali výborný signál po rohu, ale bez gólové tečky. V 55. minutě Rosůlek narýsoval kolmici na P. Svobodu, ten se kličkou zbavil gólmana a zasunul míč k tyči. O dvě minuty později si zelenobílí forvardi prohodili role, P. Svoboda nádherně uvolnil Rosůlka, ten se zbavil brankáře a dokázal míč umístit přesně k přední tyči. Skóre se změnilo ještě jednou, o šestou trefu se postaral bombou Wagner po hlavičkové výměně Rosůlka s Klivandou. A to ještě do konce utkání Wagner stačil trefit tyč a v další akci ztroskotat na brankáři stejně jako Rosůlek po Kabeleho nahrávce. V samém závěru vybídl střídající Jakeš P. Svobodu, ale jeho pokus neměl směr ani sílu. Jen kousek potom ještě scházel Persánovi, který měl gól na hlavě.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Františkem Lipplem.

FK Slavoj Český Krumlov
Útočník domácích P. Svoboda: "Od začátku jsme šli za svým cílem, chtěli jsme získat tři body. Hosté nám to usnadnili, nekladli příliš velký odpor. Pomohla nám první branka."

Š. Beránek [-] - J. Kabele [-] , M. Dudák [-] , P. Dvořák [-] - V. Beránek [-] (68. R. Žilenko [-] ) , M. Klivanda [-] , M. Kroupa [-] , V. Novák [-] (61. F. Persán [-] ) , J. Wagner [-] (75. V. Jakeš [-] ) - P. Svoboda [-] , J. Rosůlek [-]