17. P. Kotrba , 33. M. Lukeš , 47. L. Bezděk , 72. M. Janda , 89. P. Kotrba - 28. L. Žák
0

Jasná dominance na hřišti se promítla i do konečného výsledku...

Kotrba to vše začal

Domácí celek začal velmi aktivně a v 17. minutě se zásluhou Kotrby dostal do vedení. Zličín dokázal přijít s odpovědí ve 29. minutě, kdy se po chybě domácí obrany dočkal vyrovnání. Centr brankář Rojík jen prodloužil a pro hostujícího Žáka nebyl problém uklidnit balón do brány. Hned o čtyři minuty později se ale misky vah znovu přiklonily na stranu Klatov. Michal Lukeš zůstal osamocený za obranou soupeře a krásnou hlavičkou do šibenice upravil skóre na 2:1.

Kam zmizel pražský tým?

Opravdu, druhý poločas to vypadalo, jako by na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Klatovy hned od počátku druhé poloviny utkání držely pevně otěže, k čemuž jim pomohla uklidňující branka ze 47. minuty, když se prosadil Bezděk střelou z vápna. Další branka přišla po rohovém kopu, po centru Kotrby se trefil Janda. "Bůra" pak Zličínu nachystal střelec, který dnešní představení načal - Petr Kotrba. V nejhezčí akci zápasu si v 89. minutě vyměnil míč s Jůdou, udělal kličku Schopfovi a pohodlně zavěsil.

SK Klatovy 1898
Domácí záložník O. Kadlec: "Hosté přijeli s komplet obměněným kádrem a od první minuty byli daleko fotbalovější než na podzim. První branka padla po pěkné kombinaci po levé straně Krejčího uvolnění, který předložil Kotrbovi a ten na zadní tyč nemýlil. Hosté hrozili především z nebezpečných centrů a z jednoho z nich se prosadil po skrumáži ve vápně Žák. Na druhé straně se prosadil po centru Michal Luky Lukeš a hlavičkou zvýšil na 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Po přestávce se hned ve 47. minutě prosadil dobře hrající Bezděk a od tohoto okamžiku už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Poté se prosadil hlavičkou z rohu Janda a už to bylo 4:1. Domácí se po dobré kombinaci dostávali častěji do gólových příležitostí, ale gólman hostů byl proti další změně stavu. Na 5:1 ale přeci jen upravil Kotrba, když se opět po krásné kombinaci s Jůdou na jeden dotek ocitl sám před brankářem, kterému nedal šanci. "

J. Rojík [-] - S. Vítovec [-] , M. Janda [-] , M. Mészáros [-] , M. Lukeš [-] (79. T. Štengl [-] ) - O. Kadlec [-] (74. M. Brož [-] ) , P. Kotrba [-] , T. Jůda [-] , T. György [-] (66. P. Harmady [-] ) - L. Bezděk [-] (85. D. Dolanský [-] ) , K. Krejčí [-]