Opožděné Vánoce pro Zličín

0

Jalová koncovka Slavoje nadělila divizní body Zličínu...

Festival zahozených šancí Slavoje

Než se zelenobílí borci stačili rozkoukat, mohli po podklouznutí beka již ve třetí minutě prohrávat. Trnka ovšem stačil zabránit pohromě. A pak po první dvacetiminutovce hosté začali předvádět svůj festival zahozených příležitostí. Připomeneme alespoň ty nejokatější:

23. minuta - P. Svoboda se dostal k míči adresovanému za beky, přehodil gólmana i bránu

25. minuta - Rosůlek uvolnil po lajně rozběhnutého P. Svobodu, ten dal míč pod sebe, ovšem halvové útočnou vozbu vůbec nedoplnili

27. minuta - Zličín ukázal výtečný záblesk, když po standardce od půlky našel balón nohu nabíhajícího Maxmiliána a jeho nápřah z první zamířil neomylně na zadní tyč - 1:0

29. minuta - hosté oplatili další tutovkou bez gólového efektu, když centr V. Beránka našel hlavu Rosůlka a následně tyč

33. minuta - konečně: P. Svoboda ve vápně s pomocí teče bránícího hráče našel cestu do sítě - 1:1

38. minuta - můžeme pokračovat jako v nekonečném filmu: P. Svoboda vyzval Wagnera a jeho utažená levačka nechala vyniknout zličínského brankáře

39. minuta - to samé v bleděmodrém (pardon v zelenobílém)

41. minuta - Klivanda kličkou na soupeřově koncové čáře vyškolil domácího obránce, ale jeho parťáci odvrátili centr na roh

43. minuta - domácí poslali ve vápně na zem Rosůlka, toho ale zdvojil Kroupa a jeho hlavička zaplachtila nad konstrukci

45. minuta - P. Svoboda vypálil, gólman stačil míč vyrazit před Kabeleho a jeho pokusu ještě stačil nastavit své tělo

Suma sumárum - první poločas 1:1.

Krejčí zajistil domácím tři body

Po změně stran by se dalo pokračovat v podobném výčtu. Zaznamenejme alespoň 47. minutu a ránu P. Svobody po náběhu nad bránu, Rosůlkovu hlavičku v 77. minutě po rohu Kabeleho do tyče a o tři minuty později opět Rosůlkův pokus po rohu svého pravého beka tentokrát nohou a mimo bránu. Mezitím však domácí, kteří se spokojovali s aktivním pohybem ve středu hřiště a s organizovaným přesunem k soupeřově šestnáctce si hlavu moc nedělali, po jednom ze svých krátkodobých pobytů v českokrumlovském vápně dali z ničeho nic v 65. minutě Krejčím vítězný gól. Hosté tak prohospodařili body, které se na zličínském výtečném pažitu nabízely dost vehementně.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Františkem Lipplem.