Derby jasně ve prospěch Varů

0

Pětigólovou kanonádu řídil Geňo...

Geňo.. a zas Geňo

Hned od prvních minut bylo jasné, kdo bude v derby Karlovarského kraje kočka a kdo myš. V první pětačtyřicetiminutovce byly k vidění dvě branky a obě vstřelil útočník Marian Geňo v podstatě jako přes kopírák - na hranici vápna prošel okolou dvou (resp. tří) hráčů a jeho rány levačkou k levé tyči slavily dvakrát úspěch.

Hattrick završen v 81. minutě

Mariánské Lázně změnili o přestávce sestavu, když Labaie nahradil Chval. Jejich hra směrem dopředu se zvedla, ale byly to znovu Vary, které skórovaly. Po rohovém kopu se prosadil stoper Oslovič. Na 4:0 zvýšil po brejku Psohlavec, nicméně to nebylo vše. O nepopulárního "bůra" se postaral hlavní aktér tohoto utkání Geňo, který tak završil svůj hattrick.

FC Slavia Karlovy Vary
Trenér domácích K Tichota: "Pro Mariánské Lázně je to určitě krutý výsledek, na druhé straně si myslím, že jsme to utkání mohli odehrát ještě lépe. Během utkání jsme měli ještě několik dalších šancí nebo pološancí, které jsme mohli vyřešit líp. Na druhou stranu jsem rád, že jsme hráli s nulou. Pokud budu hodně sebekritický, tak výsledek je lepší než předvedená hra. Utkání trochu bolelo, ale taková jsou derby. Viktorie podala bojovný výkon, hraje o záchranu, ale tak to v derby prostě bývá."

FC Viktoria Mariánské Lázně
Trenér hostů M. Drahorád st.: "Neviděl bych to jako vyrovnanou partii, Vary byly jasně lepší a to, co jsme předvedli dnes, to byl jeden z nejhorších našich výkonů. Takhle se prostě o záchranu nedá hrát. Za stavu 2:0 tam ještě byly nějaké šance, ale bohužel rozhodčí na to mají trochu jiný pohled, tam jsme měli kopat penaltu, byl tam jeden neodpískaný faul, ale na to se prostě nemůžeme vymlouvat. My jsme si žádnou šanci v podstatě nevypracovali, nezasloužili jsme si odsud odvézt nic. Jednoznačně jsme byli horší mužstvo a Vary zaslouženě vyhrály. Za stavu 2:0 ještě nebylo nic rozhodnutu, řekli jsme si, že půjdeme do druhé půle, abychom nedostali gól. Jenže přijde pátá minuta druhé půle, je to 3:0 a je po zápasu."

D. Strnad [-] - M. Pěkný [-] , T. Oslovič [-] , B. Tvrzník [-] , K. Plachý [-] (79. V. Phung [-] ) - D. Benda [-] (73. Z. Lhoták [-] ) , Z. Joza [-] , J. Staněk [-] (60. J. Dušek [-] ) , P. Plechatý [-] - M. Psohlavec [-] , M. Geňo [-]

D. Šmejkal [-] - M. Jakubík [-] , F. Drahorád [-] (66. T. Kabelák [-] ) , L. Hadač [-] - A. Novák [-] , M. Drahorád [-] , D. Cinkanič [-] , V. Kotous [-] - J. Kovář [-] , J. Bílek [-] , F. Labai [-] (46. P. Chval [-] )

Hráči zápasu: M. Geňo , T. Oslovič .
Místo: KV Dvory. Počet diváků: 130.