--

--

87. M. Belej - 11. V. Valíček , 32. O. Šípek (p.) , 50. J. Hodas , 56. B. Abena , 57. R. Macháč
0

Přesvědčivou výhrou za tři body přehráli Vltavínští sestupující Most a dostali se na čtvrté místo tabulky. Foto: Petra Černá / FB Baník Most 1909

Derniéra minimálně na rok čekala na fotbalisty Mostu. Ti již mají jistý sestup několik kol a proti Vltavínu je čekalo poslední domácí utkání v sezoně. To pátý Vltavín prožívá velmi dobrou sezonu a v tabulce se může ještě posunout. Díky zaváhání Chrudimi v Písku mohou Pražané po výhře za tři body přeskočit Východočechy už po utkání v Mostu.

Do vedení se dostali v jedenácté minutě hosté, míč šel po ose Hodas – Mařík, až doputoval k Vladimíru Valíčkovi, který se trefil přesnou střelou – 0:1. Po půl hodině hry nařídil sudí Matějček penaltu pro Vltavín, kterou bezpečně proměnil Ondřej Šípek0:2. Velkou šanci na srovnání měl v závěru půle Weickert, ale Pávek dobře vyběhl a akci zneškodnil.

Ve druhé půli to byla jasná záležitost hostujícího celku. V padesáté minutě se podruhé v zápase prosadil Vladimír Valíček, brankář Divkovič byl bezmocný – 0:3. Čtvrtou branku do sítě bezmocného Mostu přidal bývalý Sparťan Martin Abena0:4. Rozklad Severočechů pokračoval, hned v následující minutě lovil míč z branky Divkovič znovu. Z hranici velkého vápna se ujala střela Richarda Machače0:5. Severočeši nakonec neskončili gólově naprázdno, čtyři minuty před koncem zápasu se hezky trefil Michal Belej1:5.

FK Loko Vltavín
Radek Kronďák (trenér): „Hodnocení zápasu tentokrát stručné: bylo to jednoznačné utkání, soupeře jsme převyšovali ve všech směrech a zaslouženě jsme vyhráli. Žádného konkrétního hráče za tento zápas ale nevyzdvihnu.“