2.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Koněšín jasně přehrál Šebkovice B

13

Hlavně díky skvělému výkonu z prvního poločasu dokázal Koněšín zvítězit nad rezervou Šebkovic 4:1

Domácí rozhodli již v první půli

Koněšín zahájil novou sezónu – stejně jako tu minulou – s rezervou Šebkovic. Žádné oťukávání se nekonalo a hned od začátku se hrálo oboustranně poměrně svižně. Do prvního zakončení se dostal jako první hostující Bílek, ale jeho pokus vyrazil Macháček v domácí brance. Na domácí straně jako první zahrozil Dvořák, ale ani jeho pokus se neujal. Skóre otevřel chvíli po uplynutí první čtvrthodinky domácí stoper Zahradníček, který se prosadil svým důrazem z bezprostřední blízkosti – 1:0.  Za další dvě minuty už bylo pro domácí ještě veseleji, kdy se dokázal prosadit domácí Čermák – 2:0. Za dalších zhruba pět minut se Čermák prosadil znovu, kdy dokázal využít dokonalou přihrávku a nedokonalý výběh brankáře – 3:0. Dvougólový domácí střelec byl i nadále při chuti a nechybělo mnoho, aby si vzápětí připsal hattrick. Z jeho dalšího průniku ale střela šajtlí těsně minula pravou tyč.  Herní útlum hostů v této fázi zápasu využil až domácí kapitán Šibůrek, který utěšenou střelou z velkého vápna z první uklidil míč přesně k tyči – 4:0. Hosté se dostali dvakrát ke slovu až v závěru prvního poločasu. První pokus po slibné kombinaci šel vysoko i nad lapače a ten druhý si srazil ve snaze o jeho odvrácení do vlastní sítě domácí stoper Zahradníček, který tak upravil na poločasových 4:1.

Ve druhém poločase již branka nepadla

Druhá půle byla oboustranně tak o dva rychlostní stupně pomalejší a příchozím divákům prakticky nic nenabídla. Jediným vzrušením tak byla kombinace a vskutku ojedinělá šance střídajících domácích Dokulila s Kakurem deset minut před koncem, která už ale změnu skóre nepřinesla…

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Chtěli jsme do nové sezóny vykročit výhrou a to se nám povedlo. Zejména díky skvělé první půli kdy jsme proměnili čtyři z mnoha šancí. Ve druhém poločase už béčko Šebkovic působilo odevzdaným dojmem a my tak pouze kontrolovali výhru spokojeni s výsledkem.