26.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Mýto vyhrálo nad Úněšovem a vyhnulo se baráži

14

Mýto v posledním kole porazilo Úněšov 5-2. Domácí zvládli závěr sezóny a obsadili desátou příčku, Úněšov skončil šestý.

První poločas ovládli domácí

V úvodu zápasu měl dvě velké šance Úněšov, ale ani jednu z nich nedokázal přetavit v gól. Mýto si první vážnější příležitost vypracovalo ve 4. minutě a hned slavilo branku, když se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Hatina. V 15. minutě bylo pro Úněšov ještě hůř, Lang si všiml trochu vysunutého brankáře a cca z 35 metrů ho dlouhým nákopem překonal. Hosté měli se soupeře velké problémy a v první půli vůbec nestíhali jeho rychlé útoky. Ve 22. minutě si Smíšek hezky narazil balón se spoluhráčem a posléze ho uklidil k tyči, 3-0 pro domácí. Domácí byli velmi efektivní a prakticky všechny svoje šance v prvním poločase proměnili.

Diváci viděli další čtyři branky

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí. Ve 47. minutě se krásně uvolnil Smíšek a z hranice velkého vápna se trefil opět k tyči. Úněšov tentokrát zareagoval a v 54. minutě snížil po brance Nechutného. V 65. minutě zkusil štěstí z 25 metrů domácí Brož a jeho pohledná střela zapadla přesně k tyči. Cca od 70. minuty už se nehrálo v takovém tempu, Mýto si zkušeně hlídalo pohodlný náskok a mířilo za třemi body. V 80. minutě ještě upravil skóre hostující Nechutný, který snížil na konečných 5-2. Mýto zvládlo poslední zápas a díky dobrým výkonům na konci sezóny se v 1.B třídě zachránilo, Úněšov skončil na šestém místě.

TJ Slavoj Mýto B
Ivan Honzík, trenér: Hned v ůvodu jsme měli velké štěstí, jelikož soupeř neproměnil dvě velmi dobré příležitosti. My jsme následně byli hodně efektivní a všechny šance, které jsme si vytvořili, jsme i proměnili. V druhém poločase jsme v dobrém výkonu pokračovali a přidali jsme další dvě branky, čímž jsme si zajistili tři body a záchranu v soutěži.

TJ Slavia Úněšov
Daniel Vávra, hráč: Nabitá sestava Mýta nám dělala problémy celý zápas. Soupeř hrozil z rychlých útoků po stranách a zároveň obstojně zakončoval. My jsme již byli hlavami spíše na večerní dokopné. Důležité je, že se na závěr sezóny nikdo nezranil a můžeme tak užívat léta.

M. Matouš [-] - O. Mašek [-] (46. M. Lenk [-] ) , T. Hatina [-] (64. J. Dvořák [-] ) , J. Lenk [-] , M. Brož [-] , M. Smíšek [-] , R. Chvála [-] (25. J. Mašek [-] ) , R. Lang [-] (46. P. Bejček [-] ) , F. Sůva [-] , M. Melka [-] , T. Vonášek [-]

J. Bouda [-] - D. Randa [-] (46. P. Nechutný [-] ) , Z. Škopek [-] , R. Šváb [-] , M. Mižár [-] , D. Vávra [-] , Z. Kasýk [-] , M. Tureček [-] , T. Janda [-] , Z. Hlous [-] , M. Hlous [-]

Hráči zápasu: M. Smíšek , M. Brož .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Brůha Radek - LIZEC Petr (N), MIŽÁR Emil (N).