4.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Stachy v souboji týmů bez bodu podlehly Prachatickému C týmu

23

Ve Stachách se utkaly dva týmy, které dosud nezískaly v tabulce ani jeden bod. Domácí Sokol přivítal Tatran Prachatice C. Obě mužstva tedy toužila po tom, aby vyhrála a odlepila se ode dna tabulky, což se nakonec povedlo hostům z Prachatic.

V první půli daly oba týmy po gólu

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas v poměrně rychlém tempu. Za krásného počasí se tak diváci rozhodně nenudili. První branka utkání přišla v 17. minutě. Obrana hostů vyrobila hrubku, Lukáš Hovorka obešel brankáře Hopfingera a otevřel skóre zápasu - 1:0.

Hned o chviličku později bylo vyrovnáno. V 19. minutě zapadl centr Václava Šabršuly až za záda domácího brankáře Šebánka k zadní tyčce a skóre bylo opět nerozhodné – 1:1.

V první půli už se žádná další šance nevyužila, a tak byl stav 1:1 platný i o přestávce.

Ve druhé půlce rozhodly Prachatice zápas slepenými brankami

Celý zápas Prachatičtí hrozili především skvělou souhrou dvojice Had - Šabršula, na což ale domácí lavička nedokázala vůbec zareagovat. A tak se v 60. minutě opět Václav Šabršula opřel do balonu a střelou ze dvaceti metrů překvapil Šebánka – 1:2.

Nedlouho nato, v 62. minutě, stejný útočník obešel domácího stopera, předložil míč Jiřímu Růžičkovi a ten dal do prázdné branky na 1:3.

Stachy pak sice zabraly, ale dvoubrankovou ztátu smazat nedokázali. Podařilo se jim v 80. minutě pouze snížit Michalem Rodem na konečných 2:3.

Kdyby domácí dokázali lépe pokrýt klíčové hráče hostů, měli nějaký bod. Takhle slaví první vítězství sezóny a první body Tatran Prachatice C.