4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Chlebičov ztratil tři body v závěru zápasu

18

Chlebičov doma remizoval s Bolaticemi.

Fotbalisté Bolatic získali v Chlebičově zlatý bod. Domácí fotbalisté mohli po závěrečném hvizdu litovat především prvního poločasu, v němž zahodili ohromnou spoustu vyložených šancí. Nejprve dvakrát zakončoval Stošek, pokaždé nepřesně. Poté si na roh Kužela naběhl Radek, ale ani on neměl v sobotním odpoledni střelecké štěstí. Ve 21. minutě už Korbel po centru Radka dopravil balon do sítě, jenže mával se ofsajd. Svěřenci trenéra Axmanna i nadále pálili jako u Verdunu, když lze zmínit pohotové rány Kuttyho anebo Benka. Kouzlo bolatické svatyně následně neodčarovali Radek s Kuželem, takže se zdálo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu. S tím se ovšem nesmířil Korbel, který se po přihrávce Radka vyšrouboval do vzduchu a precizní hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Vzápětí navíc vyslal Kužel do sólového nájezdu Černohorského, který však tíhu okamžiku neunesl. Ve druhém poločase se už fanouškům servírovala vyrovnanější podívaná. Chlebičov zazlobil z kopačky Korbela a především při druhém sólovém nájezdu hbitého Černohorského, který mohl hosty definitivně dorazit. Potřebné uklidnění ovšem nenastalo, což se domácím vrátilo jako bumerang. V 87. minutě sice brankář Hegar reflexivně vytěsnil dělovku Langera, ale na dorážku Řehánka z bezprostřední blízkosti už byl krátký – 1:1. Hostující mladíček tak nejlepším možným způsobem oslavil osmnáctiny. Jeho trefa zároveň znamenala výslednou remízu, která určitě mnohem více vyhovovala Bolaticím. Chlebičov si totiž vítězství nechal doslova protéct mezi prsty.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Totálně jsme shořeli v koncovce. Po prvním poločase jsme mohli vést čtyřgólovým rozdílem a bylo by rozhodnuto. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale vytěžili jsme si z nich jedinou branku. Krátce po přestávce se nám zranil Kužel, což se dost podepsalo na našem výkonu. Bolatice v závěru vyrovnaly z jediné šance v zápase.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bod musíme hodnotit velice pozitivně, protože jsme už po prvním poločase mohli prohrávat o pět gólů. Za remízu opravdu musíme být rádi. Probudili jsme se až po přestávce, když se mi zdálo, že domácím trošku docházejí síly. Povedlo se nám střídání, když vyrovnal náš čerstvě osmnáctiletý dorostenec Řehánek.“

J. Hegar [-] - D. Benek [-] , M. Stošek [-] (68. L. Buga [-] ) , L. Kužel [-] (49. T. Boháč [-] ) , M. Starý [-] (84. J. Otlík [-] ) , A. Černohorský [-] , J. Radek [-] , A. Korbel [-] , D. Drexler [-] , R. Kutty [-] , R. Kolig [-]