12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

21

První tým tabulky přivítal ve svém posledním domácím vystoupení v podzimní části tým Cehnic. Domácí byli favoritem duelu a chtěli potvrdit výbornou podzimní formu. Bodovat ale jistě chtěli i Cehničtí, kteři neprohráli v posledních pěti zápasech.

První poločas ve znamení demolice hostů

Úvod utkání doma s Cehnicemi vyšel Lhenickým nad očekávání, neboť v 6. minutě již vedli dvěma Mahákovými góly 2:0 a na jejich týmový projev v dalším hracím čase to mělo pozitivní vliv. Získali na větší herní jistotě i na přesnějším střeleckém zakončování útočných akcí. A když Mrkvička přidal další dvě branky ve 21. a 27. minutě a Pavel Prenner jednu ve 24. minutě, bylo za půl hodiny hry o zápasu rozhodnuto a za Cehnickými obdrženého čistého bůra se odcházelo do poločasové otáčky.

Podstatné momenty:

1.´- po převzaté narážečce na hranici šestnáctky Michal Mahák střelou pod břevno poslal domácí do vedení - 1:0

6.´- za vydařené kombinace ve středu hřiště, Tůmově kolmici na Trojana, jeho předložení míče před branku zvyšuje opět Michal Mahák na 2:0

8.´- šance hostí po rohovém kopu – střele z otočky do tyče, odrazu balónu zpět do pole za jeho uklizení beky do bezpečí

11.´- při rohovém kopu Lhenických Mahák ve výskoku hlavičkou trefil břevno

15.´- za další zdařilé akce domácího týmu vyslal Tůma Mrkvičku, ten ale v úniku málo razantní střelou gólmana Prokeše nepřekonal

21.´- po dlouhém autovém vhazování Trojan uličkou našel Pavla Prennera, ten v lepší pozici před brankou Jaroslava Mrkvičku, který uklidil balón do sítě - 3:0

24.´- akce zleva s Mahákovým střeleckým zakončením, z něhož Prokeš míč jen vyrazil k Mrkvičkovi, co jej dál předložil Pavlu Prennerovi, jenž zamířil přesně mezi tyče - 4:0

27.´- z rozehraného trestného kopu Ryšánkem centrovaný míč do vápna propadl u zadní tyče k Jaroslavu Mrkvičkovi, co druhou svou gólovou trefou jej poslal do branky a navýšil vedení svého týmu již na 5:0

30.´- gólová možnost Cehnických z trestného kopu za faul, kdy vydařená střela přes zeď do Plojharovy branky, při štěstí domácích, nezapadla, aby ti poté při závaru stačili míč odvrátit na rohový kop.

Ve druhém poločase přidaly Lhenice ještě jeden gól

Do druhého dějství vstoupili průběžným brankovým stavem uspokojení domácí liknavěji, čehož hosté ale neproměněnou gólovkou ve 47. minutě a hned poté ani neproměněnou penaltou v 52. minutě nevyužili. Bojovali však i za pro ně nepříznivého stavu, dál nic nevzdávali, další nárůst debaklu nepřipouštěli, naopak se snažili jej snížit. Lheničtí využili pětinásobného střídání za již vyrovnanější hry, z jejich strany i za znaků údržby, méně již přesnější kombinace i střeleckého zakončování. Až v závěru utkání v 82. minutě střídající Burda navýšil gólový účet tohoto zápasu na konečných 6:0 ve vydařené domácí podzimní derniéře.

47.´- po rohovém kopu hosté ve velké gólové šanci – jejich neobsazený hráč zakončoval zblízka hlavou jasnou loženku, při níž však poslal balón vně tyče

52.´- za údajnou ruku ve lhenickém trestném území nařízena penalta, kterou ale její exekutor Prokeš ml. poslal nad břevno

56.´- po faulu na Pavla Prennera Ryšánkův dobře mířený trestný kop stačil gólman Prokeš st. vytěsnit na rohový kop

65.´- po centrovaném míči do vápna Ryšánkem v gólové šanci domácí Šindelář, za zbrklosti v koncovce zůstala nevyužita

79.´- tečovanou střelu vyslanou na lhenickou branku skvěle zlikvidoval gólman Plojhar, aby hned následně akci po ose Josef Prenner – Pavel Prenner – Ladislav Burda zakončoval v gólové pozici posledně jmenovaný, ale brankovou konstrukci netrefil

82.´- z trestného kopu za faul vyslal Ryšánek centrovaný balón před gólmana Prokeše, který Ladislav Burda tentokrát přesnou záměrnou usměrnil hlavou do sítě - 6:0.

Autor: Jan Bumba

SK Lhenice
Jan Bumba: "Našemu týmu se až v závěru podzimu vyprazdňuje početná marodka a na celkově zkvalitňujícím se herním projevu je to patrné. Potvrzují to poslední přesvědčivé výhry – v minulém 11.kole ve Střelských Hošticích 0:4 a v tomto dvanáctém s Cehnicemi 6:0 při podzimní domácí rozlučce. Plným bodovým ziskem v tomto utkání jsme si v pozici lídra udrželi čtyřbodový náskok před pronásledovateli, Sedlicí na 2.místě, a již bez ohledu na výsledky v posledním 13. podzimním kole, v něm hrajeme venku s Husincem, přezimujeme na prvním místě tabulky v roli půlmistra I.B třídy skupiny B."