23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

8. D. Chovanec (p.) - 18. A. Hloušek
13

Vše podstatné se stalo v první půli, kdy nejdříve šli domácí do vedení, ale hosté skóre stačili srovnat.

Jakubčovice si chtěly na domácím trávníku napravit reputaci po nevydařeném zápase v Kravařích, a Vřesina se jevila jako přijatelný soupeř, protože už třikrát po sobě vyšla bodově zcela naprázdno. Jakubčovice hned od začátku měly převahu, protože hosté vsadili na důraznou defenzivu. Už po osmi minutách fauloval hostující obránce domácího hráče ve vápně, a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Chovanec - 1:0. Místo ale aby to domácí zklidnilo, přišla na jejich kopačky nervozita, a hosté toho dokázali využít za deset minut, když se o vyrovnávací branku postaral Hloušek - 1:1. Domácí ještě víc znervózněli, a do konce poločasu si vypracovali už jen jednu šanci, když po půlhodině hry zatřásl břevnem Vavroš. Zbytek poločasu se už jen dohrál. Ve druhé části sice byly Jakubčovice opticky lepším týmem, ale jejich snaha se rozbíjela o pevnou obranu hostujícího týmu. Jakubčovice se za celý poločas dostaly jen ke dvěma nebezpečným střelám, jinak se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami obou týmů. Zápas tak dospěl k remízovému konci, ze kterého měla vetší radost Vřesina, která nadále bojuje o záchranu v soutěži.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - hrající trenér Jakubčovic: Za celý zápas jsme byli málo nebezpeční, na to že jsme hráli doma. Měli jsme více ze hry, ale nedostávali jsme se do šancí, vyjma Vavrošové šance, která skončila na břevně. Hosté co měli proměnili a tak jsme dnes nemohli pomýšlet na výhru.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Každý bod je pro nás dar z nebes. Mysleli jsme, že se budou chtít domácí rehabilitovat za prohru z minulého týdne, ale víme, že když se hraje o postup, tak se musí každý týden vyhrávat, a to na Jakubčovice zafungovalo nesprávným směrem. My jsme po celý zápas vycházeli ze zajištěné obrany, ale brzy jsme inkasovali z penalty, která byla správně nařízena. Ani toto domácí neuklidnilo, míče jim odskakovali, a nám se brzy podařilo vyrovnat. Domácí ještě více znervózněli, a do konce poločasu se dostali už jen do jedné šance. Ve druhém sice byli opticky lepším týmem, ale jejich snaha končila před vápnem. Nakonec jsme to do remízového konce dovedli, a myslím si, že po třítýdenním půstu je bod pro nás vzpruhou.

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] , R. Šaran [-] (77. K. Molnár [-] ) , D. Chovanec [-] , D. Rybařík [-] , T. Murin [-] (86. V. Náhlík [-] ) , P. Šťastný [-] (51. D. Staff [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , J. Petr [-]