20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

17

Kravaře srovnaly až v nastavení.

V souboji dvou trápících se mužstev schytaly Kravaře hned ve 2. minutě pořádnou facku. Košárek totiž našel chytrým obloučkem Kociána, kterého nepokryl Schreier a gólman Kurka neměl nárok – 0:1. Domácí reagovali centrem Šroma na Peterka, jehož volej ale směřoval až nad ochrannou síť. Velké Heraltice se osmělily jedovkou Otipky, ale balon proletěl pouze kolem tyčky. Hostující gólman Šmajstrla se velmi zapotil po akci Těžkého, když nohama zakročil proti Glabazňovi. Necelých deset minut před přestávkou odvrátila kravařská defenziva trestňák Košárka přímo k Miroslavu Rolnému, který o kousek minul šibenici. Domácí mohli vyrovnat po odvážném výpadu Pavelka, jenže Šrom pouze vyprášil rukavice pozorného Šmajstrly. Strážce hostující svatyně si vzápětí poradil i s pokusem Těžkého. V dresu Velkých Heraltic zazlobil agilní Fojtík, ale velkoheraltická kasa mu byla poněkud malá. Tečku za úvodním dějstvím ovšem udělal až Šrom, když po rohu Těžkého přehlavičkoval břevno. Ve 48. minutě na sebe upozornil Šrom, protože obešel Vladimíra Valchaře a protáhl Šmajstrlu. Jeho týmový kolega Těžký vzápětí nezkrotil mířidla, což platilo rovněž pro hostujícího Návrata. Za pár vteřin si vybral obrovskou smůlu Košárek, neboť z přímáku orazítkoval spojnici břevna a tyče. Po vyrovnání toužil Šrom, jenže Šmajstrla mu opět vystavil stopku. Za Velké Heraltice potom vymyslel Miroslav Rolný šikovnou uličku pro Čuntu, jehož zbrklá střela ovšem brankáře Kurku neohrozila. V 73. minutě načechral Šrom krásný centr na úplně volného Hegera, ale Šmajstrla uhájil čistý štít. Zkušený gólman si následně pošmákl rovněž na dvou střelách Těžkého. Nápor domácího týmu stále narůstal, takže v 83. minutě Glabazňa naservíroval míč na zlatém podnose Šromovi, který však nepochopitelně přepálil opuštěnou kasu. V nastaveném čase Peterek hlavičkoval po standardce Pavelka do břevna a dorážející Koneczný poslal balon příliš vysoko. Spravedlnost se nakonec neukázala jako úplně slepá, když se ve vápně protlačil ke střele Schreier a nádherně zavěsil míč pod víko – 1:1.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Máme za sebou další infarktový zápas. Bohužel je to stále stejná písnička. My nejsme schopni dát gól ani do prázdné branky, takže nakonec musíme být rádi za remízu, kterou jsme si zajistili až v nastaveném čase. Proti Velkým Heralticím jsme se chtěli uklidnit rychlým gólem, ale místo toho jsme po chybě inkasovali. V prvním poločase jsme se moc nesnažili, po přestávce kluci alespoň bojovali.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Vzhledem k průběhu utkání musíme být zklamaní. Kravaře sice byly fotbalovějším mužstvem, ale prostě se nám nemůže stát, že o vítězství přijdeme v nastaveném čase. Na druhou stranu musím říct, že lépe už to asi Schreier nemohl trefit. Sportovně však uznávám, že si domácí hráči za bojovnost ve druhém poločase remízu zasloužili.“

D. Kurka [-] - E. Peterek [-] , J. Heger [-] , M. Schreier [-] , F. Baránek [-] (58. F. Dombek [-] ) , J. Šrom [-] , M. Pavelek [-] , P. Glabazňa [-] (83. T. Mosler [-] ) , J. Tesařík [-] , M. Czerný [-] (66. V. Koneczný [-] ) , V. Těžký [-]

M. Šmajstrla [-] - V. Kocián [-] , D. Šimon [-] (77. M. Štěpán [-] ) , M. Návrat [-] (62. P. Čunta [-] ) , J. Košárek [-] (72. M. Zemborski [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (88. J. Richter [-] ) , K. Fojtík [-] , D. Zvardoň [-] , J. Tesař [-] , J. Otipka [-]

ŽK: 59. P. Glabazňa , 70. F. Dombek - 22. J. Košárek , 57. V. Kocián , 90. K. Fojtík .
Počet diváků: 249. Rozhodčí: MORAVEC Roman - TVRDÝ Zbyněk, SCHNEIDER Pavel.