17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Petrovice si s Čeladnou body rozdělily

10

Petrovice ztratily dvougólový náskok a pouze remizovaly s Čeladnou.

Petrovice se ujaly vedení o dvě branky

Petrovice naskočili do utkání aktivně. Již v 8. minutě po centru Kubišty z přímého volného kopu skóroval hlavou Urban - 1:0. Na dva nula mohl zvýšit po přihrávce Hanuska Makula, ale do jeho zakončení mu v poslední chvíli skočil obránce hostů. Poté převzali aktivitu hosté, pěknou střelou se prezentoval Kopecký. Následně postupoval Horváth sám na branku, ale na štěstí pro domácí trefil jen tyč. V další velké šanci se zjevil Dušík, ale Majerczyk ho skvěle vychytal. A tak platilo staré přísloví nedáš - dostaneš. Po brejku ze 30. minuty navýšili domácí vedení. Do úniku se dostal Makula, který poslal míč na vzdálenější tyč, kde ho do branky dorazil Kubišta - 2:0. V posledních pěti minutách první půle se dostali ke slovu opět domácí. Nejdříve brankář Páleník odhlavičkoval míč ze šestnáctky pouze k nohám Hoffmana a ten se ho pokusil loboval, ale míč šel asi metr vedle. Dále po přesném pasu Urbana si převzal míč Makula. Lobem přehodil Páleníka, ale míč skončil jen na boční síti. Takto skončil první poločas.

Čeladná dokázala vyrovnat

Ve druhé půli to byl spíše boj. Vyložených šancí ubylo a nebyl to tak atraktivní fotbal jako v prvním poločase. Čeladná se více tlačila dopředu a vyplatilo se jim to. V 51. minutě snížil Váňa krásnou ranou ze střední vzdálenosti, na kterou Majerczyk neměl nárok – 2:1. Čeladnou snížení povzbudilo. Vytvořila si spoustu šancí, kterým však chyběla lepší koncovka. Jejich trpělivá snaha o vyrovnání byla korunována v 81. minutě, kdy po chybě a nedorozumění domácího obránce s brankářem se dostal k míči opět Váňa a uklidil míč do sítě - 2:2. V 90. min. mohl strhnout vítězství na domácí stranu po centru Kubišty Sikora, ale jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti Páleník v brance skvělým zákrokem zlikvidoval.

Petrovice sahaly po druhé jarní výhře. Čeladná již podruhé v řadě remizovala na hřišti soupeře.

TJ Lokomotiva Petrovice
Tomáš Lincer, sekretář klubu: “Začátek jsme skvěle zachytili a ujali se vedení. Nakonec nám hosté pěkně zatápěli v obraně a po naší chybě dokázali vyrovnat. Utkání skončilo zaslouženou remízou. Čeladná potvrdila svou kvalitu a také, že ne náhodou se pohybuje ve vrchních patrech tabulky.“

K. Majerczyk [-] - P. Chwastek [-] (57. D. Mareš [-] ) , M. Ruisl [-] , D. Gill [-] , L. Alman [-] , D. Hanusek [-] (88. J. Paduch [-] ) , A. Ostáš [-] (79. M. Sikora [-] ) , J. Kubišta [-] , J. Urban [-] , D. Makula [-] , J. Hoffmann [-]