11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov přejel Ludgeřovice

15

Chlebičov získal rozhodující náskok už v prvním poločase.

Ludgeřovice dorazily do Chlebičova bez spousty opor, což se neblaze projevilo na jejich výkonnosti. První varování z kopaček Bugy a Radka ještě hosté přečkali bez úhony, ale ve 22. minutě už smutnili. Kužel při standardní situaci poslal do šestnáctky přízemní centr, Mikuš balon chytře pustil na Korbela a ten nekompromisně zamířil pod víko – 1:0. O chvíli později uviděl Radek ve vápně Mikuše, který míč nesobecky přistavil Teichmannovi, a Ludgeřovice musely stahovat dvoubrankové manko – 2:0. Deset minut před přestávkou našel Štefka nadýchaným centrem hlavu Korbela a gólman Hájek opět plachtil vzduchem marně – 3:0. Vzápětí vyzval Korbel ke skórování Radka, ale ten si evidentně nenazul střelecké kopačky, což jasně potvrdila 65. minuta, kdy jeho parádní volej proletěl těsně nad břevnem. Špetky radosti si hosté užili v 70. minutě, konkrétně Kolenko nechytatelně hlavičkující po rohu Vojtka – 3:1. V samém závěru nejprve domácí Teichmann rozkymácel břevno, aby pak dal výsledku finální podobu Tkadleček po nezištném pasu agilního Radka – 4:1. Zatímco Chlebičov se znovu vzdálil sestupovému pásmu, Ludgeřovice jsou stále přikovány na předposlední příčce tabulky.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Ludgeřovice dorazily v hodně oslabené sestavě, což nám usnadnilo cestu ke třem bodům. Hlavně v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, když jsme třemi góly prakticky rozhodli o našem vítězství. Po přestávce jsme celkem polevili, ale soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Jsem velmi spokojený.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, hráč Ludgeřovic: : „Kromě mě nám chybělo ještě další pět zraněných borců, takže kluci nastoupili v hodně kombinované sestavě. Z pozice diváky jsme si body určitě nezasloužili, protože Chlebičov byl mnohem silnější na míči a vytvořili si dost šancí. My jsme působili odevzdaným dojmem. Jediným světlejším momentem byl gól Kolenka.“

V. Sýkora [-] - M. Mikuš [-] , J. Majewski [-] - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] , J. Radek [-] , L. Gabaj [-] (71. M. Starý [-] ) , L. Buga [-] (65. M. Dzierža [-] ) - - F. Linda [-] , T. Štefka [-] , A. Korbel [-] (75. J. Tkadleček [-] )

T. Hájek [-] - M. Vojtek [-] , R. Koval [-] (61. P. Berger [-] ) , M. Mikulík [-] (70. T. Tač [-] ) , J. Adámek [-] , D. Lischka [-] (66. J. Tomáš [-] ) , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] , D. Martiník [-] , V. Horák [-] , M. Postředník [-]

ŽK: 37. M. Mikulík , 83. D. Martiník .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: TOMŠÍK Zbyněk - POBOŘIL Radek, JANEČEK Jan.