21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Vše podstatné se událo v první dvacetiminutovce

18. J. Oberherr - 11. J. Gaida (p.) , 14. M. Obrusník
16

Bolatice vedly o dvě branky, Kobeřice jen snížily.

Prestižní prajzské derby mezi sousedními Kobeřicemi a Bolaticemi skončilo překvapivým vítězstvím hostů, kteří nakročili ke třem bodům hned na začátku zápasu. V 11. minutě perfektně zakombinovali Boček s Mudrochem, načež pozdě vyběhnuvší gólman Štencel sejmul Monsbergera. A protože se tak stalo uvnitř šestnáctky, tak kopal Gaida úspěšně penaltu – 0:1. Další těžký políček domácím uštědřil Obrusník. Na časomíře zrovna naskočila 14. minuta, když odvrátil René Wirth centr Šuly pouze k Obrusníkovi, jehož volej zaplul přesně k tyči – 0:2. Svěřenci trenéra Kamráda se ovšem na lopatky nepoložili. Hned vzápětí uviděl Hlawenka ve vápně Oberherra a ten korigoval na 1:2. Vyrovnání pak viselo na vlásku při dělovce Kryštofa, ale brankář Baránek zúročil letité zkušenosti. Bolatice se vzpamatovaly ve 36. minutě, když Monsberger pořádně vystrašil Štencela. Na opačné straně si na střílený pas Oberherra naběhl Kubný, rozkymácel tyčku a dorážející Kryštof pálil do oblak. Hosté kontrovali drzým výpadem Monsbergera, po němž Štencel zneškodnil tutovku Kotíka. Po přestávce tempo poněkud opadlo, přesto mohl skórovat kobeřický mladík Kubný, jenže z pětky přestřelil břevno. Při slibných příležitostech Šimečka anebo Robina Wirtha se navíc zaskvěl Baránek. Bolatice v závěru přečkaly i oslabení, když se nechal během čtyř minut vyloučit Kotík.

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „S něčím podobným jsme rozhodně nepočítali. Můžeme se ovšem zlobit pouze sami na sebe, protože jsme zaspali začátek. Bolatice se během úvodní čtvrthodinky dostaly do dvoubrankového vedení, což jim hrálo do not. Hosté se samozřejmě zatáhli a už moc nechtěli hrát fotbal. Jsme velmi zklamaní, protože se na nás přišla podívat spousta lidí.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bylo to derby se vším všudy. Ve vynikající atmosféře jsme dokázali zvítězit, takže jsme maximálně spokojení. S Kobeřicemi se příliš nemusíme, takže nás tahle výhra dvojnásob těší. Bylo důležité, že jsme chytili začátek. Domácí pak sice snížili, ale těsné vedení jsme si zkušeně pohlídali. Chtěl bych pochválit celý mančaft, protože předvedl velmi kvalitní výkon.“

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , J. Oberherr [-] , A. Kubný [-] , Z. Kryštof [-] , P. Hlawenka [-] , P. Stuchlík [-] (64. P. Mezera [-] ) , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-]