1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Vítkov se bodově dotáhl na Krásné Loučky

17. J. Pokorný , 33. K. Špok (p.) , 42. K. Špok (p.) , 52. L. Dohnálek , 63. L. Dohnálek - 26. J. Mamula , 88. T. Hudský
0

Vítkov po celý zápas tahal za delší část provazu, a připsal si plný počet bodů.

V souboji dvou nejhorších mužstev I. A třídy zvítězil Vítkov, čímž se bodově dotáhl na svého sobotního soupeře. Krásné Loučky sice vkročily do zápasu nesmírně aktivně, ale paradoxně inkasovaly. Běžela 17. minuta, když Jurečka naservíroval míč Pokornému a domácí mladíček si věděl rady – 1:0. Hosté ovšem nepropadali panice. O necelých deset minut později zakroutili do vápna nepříjemný roh a důrazný Mamula propasíroval balon do sítě – 1:1. Zlomový moment celého utkání nastal ve 33. minutě. Gólovou střelu Jurečky zastavil rukou Boček, takže samozřejmě vyfasoval červenou kartu a pískala se penalta. Špok se následně z pokutového kopu nemýlil – 2:1. Tři minuty před přestávkou si Špok střihl úspěšné repete, když si další pentli vykoledoval Jurečka, kterého sejmul ve vápně brankář Petr – 3:1.

Bodové naděje hostů definitivně odvanula 52. minuta. Přes Jurečku a Scholastera se dostal k míči Dohnálek a z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. O pátý zásah Vítkova se pak znovu postaral Dohnálek – 5:1. Domácí nadále kralovali, jenže dělovku Chalupy vyškrábl Petr nad břevno. Krásné Loučky už stačily pouze korigovat, když Hudský chytrým lobem překonal gólmana Richtera – 5:2.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Krásné Loučky mě velmi překvapily, protože předvedly opravdu výborný výkon. Do jejich vyloučení jsme s nimi měli velké problémy, když jsme byli strašně nervózní a nepřesní. Červená karta a proměněná penalta se pak ukázaly klíčovými faktory celého utkání. Proti deseti se nám samozřejmě hrálo mnohem lépe. Jsem rád, že jsme to zvládli a pořád máme o co hrát.“