17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Kravaře rozhodly až na konci zápasu

22. M. Hanus , 90. D. Kahler , 90. M. Hanus
0

Kravaře vedli po poločase o jednu branku. Pojistku přidaly až v samém závěru dvěma góly.

Víkendové derby přilákalo do ochozů kravařského stadionu pět stovek natěšených fanoušků, ale hosté z Chlebičova k fotbalovému svátku příliš nepřispěli. Domácí od začátku třímali v rukou dirigentskou taktovku. Ve 22. minutě šli zaslouženě do vedení, když si Hanus počíhal na nadýchaný centr Koneczného a nechytatelnou hlavičkou nedal gólmanovi Sýkorovi sebemenší šanci – 1:0. Další výborné příležitosti zazdil Sabo a v závěru první půle se drbal za ušima i jeho týmový kolega Emil Peterek. Hosté naopak kromě chytrého lobu Lumíra Sedláčka z poloviny hřiště nic nevymysleli.

Druhé dějství pokračovalo ve stejných kolejích. Kravaře nadále hýřily aktivitou, ale Emilovi Peterkovi v nedělním odpoledni očividně zvlhnul střelecký prach. Domácí se ovšem nenechali vykolejit, když předvedli vskutku drtivý závěr. Osmnáctiletý mladíček Kahler si naběhl mezi stopery a nemilosrdně využil nedorozumění chlebičovské defenzivy – 2:0. O pár vteřin později znovu potvrdil zabijácký instinkt Hanus, který zužitkoval pěkný centr Czerného, čímž zkompletoval výsledek na 3:0. Kravaře tak odčinily předešlý výpadek z Mokrých Lazců, zatímco Chlebičov zatím nenaplňuje velké ambice.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: Kluky musím pochválit, protože se nenechali ovlivnit nevydařeným zápasem v Mokrých Lazcům a podali velmi kvalitní výkon. Mužstvo příkladně plnilo taktické pokyny, když jsme Chlebičov nepustili vůbec k ničemu. Výborně jsme pokryli Sedláčka s Korbelem. Vytvořili jsme si více šancí, takže jsme vyhráli zaslouženě.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: Tentokrát budu stručný. Z naší strany to byla velká bída. Přitom se hrálo na vynikající travnaté ploše, za skvělého počasí a před zhruba pětistovkou fanoušků. My jsme ovšem k atraktivitě fotbalu vůbec nepřispěli. Vítězství Kravař bylo naprosto spravedlivá. Více to nechci hodnotit.

M. Maňák [-] - P. Nagy [-] , T. Lehnert [-] , M. Sabo [-] , J. Barcal [-] - V. Koneczný [-] , M. Pavelek [-] , M. Hanus [-] , K. Nestroj [-] (87. M. Czerný [-] ) - T. Seibert [-] (78. D. Kahler [-] ) , E. Peterek [-] -

V. Sýkora [-] (36. C. Josefus [-] ) - F. Linda [-] , J. Majewski [-] , L. Černín [-] - L. Sedláček [-] , A. Korbel [-] , A. Teichmann [-] (64. M. Elek [-] ) , M. Dzierža [-] (83. J. Otlík [-] ) , P. Kozelek [-] (74. T. Levák [-] ) , L. Gabaj [-] , L. Villaschek [-]

ŽK: 82. J. Majewski .
Počet diváků: 500. Rozhodčí: JURČEK Ondřej - LALÍK David, JUŘIČKA Jiří.