Krakovany porazily Pátek v sobotu

0
Krakovany si vyšláply na účastníka I. B třídy a i díky Antošově hattricku porazily Pátek. Krásný přátelský zápas musel bavit nejen diváky, ale i hráče samotné.

Jak praví lidová pranostika, Březen, za kamna vlezem. Tato věta ale neplatila pro borce z Pátku a Krakovan, kteří se sešli 11. 3. k přátelskému utkání. Zápas se odehrál na hřišti Krakovan. Pro domáci to byl první zápas na přírodní trávě. Hned od začátku bylo na první pohled vidět, kdo je na hřišti pánem. Pátek přehrával domácí důrazem a rychlostí. Od krajních záložníků Pátku byly vidět krásné přechody do útoku v plném sprintu.

Rychlostí Krakovanští nestíhali a bylo potřeba zatáhnout za záchrannou brzdu. Kopala se penalta č. 1 - stav 0:1 pro Pátek. Než stačili fanoušci kousnout do párku, bylo vyrovnáno. Dorostenec Chvojka připravil pamlsek před prázdnou matadorovi Jiřinovi Antošů - 1:1. Z obou stran se hrál velice důrazný fotbal. Mnohdy není vidět tolik důrazu ani v mistrovském utkání. Útočník Pátku opět pláchl obráncům Krakovan a i když Douděra perfektně zasáhl, na dorážku už neměl - 1:2. Už to vypadalo, že do kabin se půjde veseleji hostím, ale Antoš byl proti. Přímý kop z 25 metrů poslal přímo do šibenice. - 2:2.

Začátek druhého poločasu Krakovánky prostřídaly. Na hřiště se dostal i mercedes, který byl zaparkovaný na střídačce - Vlasta "hana" Novotný - a trenérovi se střídání povedlo náramně. Kutil zatáhl balón po lajně a poslal ostrý centr do vápna a Novotný ligovou hlavičkou překvapil všechny zúčastněné - 3:2. Pátek se tlačil do zakončení a měl spoustu šancí. Krakovany však držel bezchybný Douděra.

V 75. minutě opět úřadoval urostlý útočník hostí ve vápně a byla z toho penalta č. 2. Opět proměněna s přehledem a bylo to 3:3. Hlouček asi 30 fanoušků tlačil domácí za vítězstvím a Vlasta "hana" Novotný je vyslyšel. Ve skluzu opět skóruje - 4:3. Pátek zkoušel znovu vyrovnat, ale marně. V poslední minutě se za dlouhým balónem vydal Antoš. Vypadalo to, že dojde ke střetu Antoše s brankářem Pátku, ale co předvedl starý lišák z Časlavi, to se jen tak nevidí. Těsně před soubojem Antoš prudce zastavil, gólman šel na pivoa a Antoš zkompletoval třígolovku, 5:3.

Krásné utákní, které se všem zúčastněným muselo líbit. Děkujeme Pátku za krásný zápas a přejeme klidné jaro.

Autor: Honza Špinka ml. (Krakovany)