7.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

--

Tichá prohrála opět o gól

0

Fotbalisté Tiché přivítali v sedmém kole CANIS 1.B třídy, sk. D Fryčovice. Souboj osmého s desátým týmem průběžné tabulky rozhodla jediná trefa, kterou měl na svědomí hostující kanonýr Rumel.

Úvod zápasu, v němž Tichavjané opět postrádali zraněného stopera Sládečka, nabídl několik střel, avšak hráči na obou stranách neměli buď přesně seřízená mířidla, nebo jejich pokusy končily na připravených brankářích.

První stoprocentní příležitost utkání měli v 11. minutě hosté. Konkrétně Pešek, jenž po brejku nedokázal propálit vyběhnuvšího Pikulíka. O šest minut později domácí strážce založil svým výkopem akci, na jejímž konci byla střela Adama Šimíčka a výborný zákrok brankáře Zapletala.

V následujících minutách ukázal své kvality útočník Rumel. S jeho první ranou ze sedmnácti metrů si ještě Pikulík dokázal poradit, avšak o pár desítek vteřin později to hostující kanonýr zkusil ze stejného místa znovu a s pomocí břevna poslal Fryčovice do vedení – 0:1.

Vedení nováčka, jenž se pro aktuální sezonu posunul ze skupiny B do „Déčka“, mohl pojistit Pešek, jenže z úhlu pálil mimo. Když na opačné straně nadvakrát zpacifikoval Zapletal pokus Matúše, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Po změně stran zajímavých okamžiků výrazně ubylo. Domácí marně bušili na vrata fryčovické defenzivy, hosté zahrozili ve druhém dějství pouze v jediném případě, kdy si Pikulík poradil s technickým pokusem Peška.

Stálá převaha trápících se Bačových svěřenců postrádala všechno podstatné. Domácím se nedařila finální fáze ani střelba, když kromě rány Fajčáka končily všechny pokusy mimo branku. Nejblíže gólu byl Petřík, jenž po centru Adama Šimíčka hlavičkoval ze tří metrů těsně nad.

Tichá tak potřetí z posledních čtyř zápasů prohrála poměrem 0:1 a především díky špatné produktivitě se propadla z horní poloviny tabulky na desáté místo! Fryčovicím patří po skalpu Tichavjanů osmá pozice.