1.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Břidličná si odváží bod z Českého Těšína

0

Zápas se odehrál na umělé trávě a do vedení šla v 22. minutě domácí družina, když se dokázal prosadit Sostřonek. Hosté reagovali o čtrnáct minut později, když vyrovnal Kučera. Ve druhém poločase už se skóre nepohlo a obě mužstva si na úvod rozdělila body.

Vstup do utkání vyšl lépe hostující družině z Břidličné. Už v 8. minutě se zjevil v šanci hostující Kocúr, ale v nadějné pozici mu míč do zámezí odkopl domácí bek. O dvě minuty později zahrozilo na druhé straně, ale hostující gólman Zifčák předvedl zákrok dne. Ve 14. minutě se dostal do šance opět hostující Kocúr, který míč napálil pouze do boční sítě domácí svatyně. V 16. minutě vystrašil ještě domácího branáře Györy. Střeleckou nemohoucnost domácích potrestal Český Těšín ve 22. minutě, když se ve skrumáži v pokutovém území nejlépe orientoval Sostřonek, proti jehož střele neměl Zifčák sebemenší šanci - 1:0. Domácím jako by narostla křídla a na Zifčák musel v bráně opět čarovat. V 36. minutě však udeřilo na druhé straně. když Kocúr našel zcela osamoceného Kučeru, který s přehledem pokořil domácího gólmana Gradeka - 1:1.

Ve druhé části měla Břidličná více ze hry a vytvořila si dostatek vyložených šancí, aby zvrátila skóre na svou stranu. Kocúr, a po něm ani Mitov nedokázali překonat domácího strážce svatyně Gradeka. Závěr už byl zcela v réžii Břidličné, které ke vstřelení branky nestačilo ani deset rohů. Zápas tak dokráčel k remízovému konci.

FK Český Těšín
Richard Beneš (trenér): Břidličná spoléhala na brejky, postavila autobus a soustředila se na bránění. Přesto jsme si nějaké šance vypracovali, jenže nedali jsme druhý gól. Nedalo se nic dělat. Kdybychom hráli na přírodní trávě, určitě bychom vyhráli. Přechod na umělku byl pro kluky nezvyk. Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/tesin-na-uvod-remizoval-20160806.html

TJ Břidličná
Marián Minich (trenér): Myslím si, že na našem dnešním výkonu se velkým dílem podepsala i hrací plocha, ale na to se rozhodně vymlouvat nechceme. V první půli nás podržel brankář Zifčák. Ve druhé jsme už byli jasně lepším týmem. Vzhledem k průběhu si ale myslím, že remíza je nakonec pro oba týmy spravedlivá. Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/bridlicna-privezla-remizu-20160808.html

B. Gradek [-] - K. Šlavka [-] , J. Lojek [-] (77. D. Bolek [-] ) , A. Malyjurek [-] (71. J. Zogata [-] ) , S. Zogata [-] , J. Kupczak [-] , M. Sostřonek [-] , D. Konečný [-] (62. M. Folwarczny [-] ) , I. Kantor [-] , O. Popelka [-] , L. Rac [-]

L. Zifčák [-] - M. Minich [-] (46. J. Kocúr [-] ) , D. Jiřičný [-] , M. Borboryo [-] , H. Mensah [-] - D. Hoffmann [-] , M. Schreier [-] , R. György [-] (78. V. Cabák [-] ) , P. Kučera [-] , K. Kocúr [-] - P. György [-] (46. J. Mitov [-] ) -

ŽK: 54. J. Kocúr .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - DUDEK Matěj, VIDLIČKA Daniel.