9.kolo, Zlínský | Zlín | IV. třída sk. B, 2016-2017

--

--

Rezerva Nedašova vydřela výhru nad Provodovem

0

Magnet kola se hrál v sobotu odpoledne v Nedašově, kde zavítala rezerva Provodova. Ta začala duel s favoritem bez bázně a hany a domácí hráči se měli v zápase co otáčet. Favorizovaný Nedašov poslal do vedení už po dvanácti minutách Dominik Novák, hosté ale dokázali o dvacet minut později vyrovnat. Domácí rozhodli duel až deset minut před koncem, kdy se po pěkné akci trefil Jarolím Kolínek. Stínem utkání bylo zranění domácí hráče Michala Nováka.

První poločas skončil překvapivě smírně

Do Nedašova zavítal v sobotním popoledni Provodov a předvedl výborný výkon. Domácí si museli hodně "máknout" aby nakonec zlínského soupeře zdolali. Nedašov začal utkání výborně - ve 12. minutě přehlavičkoval mladý Řehák osobního strážce a poslal do sóla navrátilce v sestavě Dominika Nováka. Ten si dovolil kličku brankáři a poslal Nedašov do vedení. Hosté nebyli v útoku až tak nebezpeční, ale osobní souboje, pohyb po hřišti a výborná obrana jich zdobila. Ve 30. minutě přišlo vyrovnání. Domácí si s míčem tak dlouho zahrávali, až jich potrestal Minařík. Střela z bezprostřední vzdálenosti se chytat nedala 1-1. Poločas tedy skončil remízou a karty do druhého dějství byly rozdány pro oba týmy stejně. Provodov ale předváděl sympatický výkon a domácí tým si s jeho elastickou obranou dlouho nevěděl rady.

Domácí hubenou výhru uhájili až do konečného hvizdu

Ve druhé půli se Nedašov chtěl zlepšit především v koncovce a finální fázi, jenomže provodovská obrana pracovala dokonale. Nedašov sice měl o něco víc ze hry, ale do šancí se nedostával, navíc si musel dávat pozor také na zadní vrátka. Po marném dobývání hostující obrany přišla 80.minuta, kdy střídající Štěpán Kolínek vrátil rychle míč za obranu, Dominik Novák našel přihrávkou "pod sebe" Jarolíma Kolínka a ten utkání rozhodl. Domácí tak nakonec vítězství urvali, ale hodně se na něj nadřeli. "Absolvovali jsme hodně těžký zápas založený na fyzické přetahované. Mladý celek Provodova nás dokonale prověřil a přestože mnoho šancí k vidění nebylo, hrál se podle mého fotbal přesahující IV. třídu. Byl to nejtěžší zápas pro nás v této sezóně a nakonec rozhodla jedna povedená akce. Chtěl bych ocenit také férový průběh zápasu, k čemuž nemalou měrou přispěli hosté, ikdyž byl zápas vyhecovaný. V dalším kole cestujeme do Hřivínova Újezda a doufám, že zvítězíme a navážem na zatím parádní sezónní jízdu. Utkání budeme samozřejmě rozhodnout dříve, tak snad se to podaří", hodnotí zápas nedašovský kapitán Jiří Fojtík.

TJ Nedašov B
Vojta Holba, trenér: Hosté z Provodova mají výborný mladý běhavý tým a hráli u nás velmi dobře. Nás zabrzdilo nešťastné zranění obránce Michala Nováka, který musel s loktem do nemocnice a touto cestou mu přejeme brzké uzdravení. Výhru jsme chtěli proto uhrát i pro něho, což se nám nakonec i podařilo. Provodov se ukázal ve velmi dobrém světle a byl to zatím nejlepší mančaft, který se u nás představil, diváci viděli výborné utkání a také naši vydřenou výhru, o které jsme rozhodli až deset minut před koncem. V útočné fázi nám chyběl kanonýr Jaroslav Fojtík, branky tak museli obstarat jiní hráči. Musím ale všem poděkovat za bojovný výkon a také hostům, za předvedenou hru....

FC RAK Provodov
Jan Talaš, funkcionář: Tak zápas s Nedašovem byl pro nás zatím nejzajímavějším v sezoně. Hodnotím jej velmi vyrovnaně a herně byl na vyšší úrovni než jsme zvyklí. Byla to pro nás velká výzva v Nedašově urvat alespoň remízu, ale nepodařilo se. I tak ale byl pro nás zápas přínosný a velmi se těšíme na odvetu na našem domácím hřišti. Nedašovští hráči byli velmi ukáznění a věnovali se výhradně hře a rychlému tempu díky čemuž se myslím dalo na fotbal dívat.

J. Švach [-] - D. Novák [-] (68. Š. Kolínek [-] ) , M. Prekop [-] , D. Novák [-] , R. Švach [-] (75. J. Olša [-] ) , L. Novák [-] (85. J. Novák [-] ) , Z. Hrnčiřík [-] , J. Kolínek [-] , J. Fojtík [-] , M. Novák [-] (26. J. Bartoška [-] ) , J. Řehák [-]

T. Hanák [-] - R. Talaš [-] , P. Pálka [-] (75. P. Minařík [-] ) , F. Plášek [-] , T. Minařík [-] , M. Šalena [-] , J. Kolařík [-] , J. Talaš [-] , D. Talaš [-] , T. Nevařil [-] , O. Plášek [-]

ŽK: 65. Z. Hrnčiřík - 21. R. Talaš , 51. J. Kolařík , 65. O. Plášek , 67. D. Talaš .
Hráči zápasu: D. Novák , J. Řehák - T. Minařík , T. Hanák .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: HOUŽVIČKA Čestmír - ŠURÁŇ Petr (N), SEDLÁŘ Vlastimil (N).