14.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Březí porazilo nebezpečný Tasov

50. T. Habán , 56. D. Dostál , 70. A. Crha , 74. J. Gruber - 80. P. Eliáš
0

Tasov odolával celý první poločas náporu domácích. Ve druhé půli však Březí čtyřmi góly rozhodlo.

První poločas branku nepřinesl

Zápas začal v pomalém tempu, kdy větší procento držení míče měli hráči hostí. Domácí se probudili až v 18. minutě, kdy se míče zmocnil domácí Jakeš a prověřil brankáře Párala, který vytěsnil jeho střelu do rohu. Březí následně zvyšovalo tempo hry a dostávalo se do vyložených šancí, ze kterých branku nevytěžilo. Hostující tým si v prvním poločase nevytvořil mnoho gólových příležitostí.

Březí rozhodlo čtyřmi brankami ve druhé půli

O poločasové přestávce došlo v domácí kabině od hrajícího trenéra Grubera k jistým změnám a domácí po poločase začali diktovat průběh hry. Dostávali se do dalších vyložených šancí. V 50. minutě vyslal po lajně domácí Sysel Jakeše, který se propáral hostující obranou po brankové čáře a v poslední chvílí přihrál domácímu kapitánovi Habánovi, který se přesnou střelou k levé tyči nemílil. Další branka přišla v 56. minutě, kdy domácí útočník Dostál atakoval hostujícího obránce, který chyboval a Dostál parádně trefil branku k pravé tyči. V 70. minutě se na lajně dostal k míči Dostál, který  prokličkoval hostující obranu podobně jako Jakeš v 50. minutě a přihrál Crhovi, který nekompromisně z třiceti metru zavěsil. V 71. minutě domácí tým vystřídal zraněného stopera Bělocha za Grubera, který v 74. minutě zpracoval těžký míč a následně vyslal z 20. metrů krásnou střelu k tyči a zvýšil na - 3:0. V 80. minutě se hostující tým zkoušel prosadit a dostal se k přímému kopu, kdy domácí brankař Tunkr promarnil svoji příležitost a pustil míč za svá záda. V 90. minutě byl domácí Jakeš faulován v šestnáctce a sudí Žilka odpískal pokutový kop, který domácí kapitán poslal pouze do levé tyče a následně rozhodčí zápas ukončil za stavu - 4:1

TJ Březí-Březské
Antonín Crha: Zápas se od začátku pro nás nevyvíjel podle našich představ a zaútočili jsme až v druhém poločase, kdy jsme začali hrát svoji hru, která nás přivedla k zasloužené výhře.

J. Tunkr [-] - L. Staněk [-] , R. Šmarda [-] , M. Hála [-] (86. J. Gruber [-] ) , M. Běloch [-] (71. M. Vokřál [-] ) - S. Tvarůžek [-] , T. Habán [-] , M. Sysel [-] , A. Crha [-] - J. Jakeš [-] , D. Dostál [-]