16.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Vrbice zvládla domácí utkání s Košíkem

10. P. Herčík , 29. T. Midloch , 83. L. Mašek - 12. M. Stryja (vl.)
0

Vrbice nastoupila k prvnímu jarnímu utkání doma a připsala si výhru 3:1 nad Košíkem. Vrbice si tak drží primát nejlepší obrany celé soutěže, když po 16. kolech inkasovala pouhých 21 branek. Svou první výhrou na jaře se domácí posunuli na 2. místo v tabulce se sedmi bodovou ztrátou na první Mcely. Naopak Košík musel své místo v tabulce přepustit Chlebům a spadl na 10. místo.

Domácí trestali chyby hostí

Domácí vstoupili do utkání podle postavení v tabulce jako papírový favorit a chtěli si připsat první výhru za tři body. Se stejným odhodláním přijeli i hosté z Košíka, kteří postrádali pár hráčů ze základní sestavy. Začátek utkání patřil jednoznačně domácím, kteří byli důraznější a rychlejší na balónu. Právě svou rychlostí nutili hostující hráče k chybám, které se poté snažili potrestat. První chybu dokázali potrestat domácí již v 10. minutě, kdy se prosadil domácí útočník Petr Herčík. Radost domácích však netrvala příliš dlouho, protože hosté dokázali brzy vyrovnat. Hlavní podíl na vyrovnání měl paradoxně domácí obránce Michal Stryja, který si srazil do vlastní branky centr do pokutového území. Do konce poločasu ale přeci jen odcházeli spokojenější domácí, když se jim podařilo opět vstřelit vedoucí gól. Prosadil se po další chybě hostí domácí Tomáš Midloch

Košík zahodil penaltu

Do druhé půle hosté vystřídali a provedli přeskupení v sestavě. Hosté začali hrát lépe než v první půlce a začali si vytvářet šance, ale nedařilo se jim v zakončení. Svou zásluhu také pozorná defenziva domácích, která většinu šancí hostí dokázala eliminovat. S přibývajícím časem se hosté více tlačili do útoku ve snaze o vyrovnání. Domácí však dokázali opět využít chyby hostí. V 83. minutě podnikli rychlý brejk a na jeho konci byl domácí Ladislav Mašek, který poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hostům se do konce zápasu naskytla ještě jedna příležitost na změnu skóre, když v poslední minutě dostali možnost kopat pokutový kop. K míči se postavil Miroslav Velíšek, ale bohužel nedokázal překonat domácího brankáře. Domácí si tak připsali první jarní výhru na domácím hřišti a postoupili v tabulce na 2. místo.

Vrbice
Roman Pelc (trenér): Měli jsme skvělý vstup do zápasu. Míč jsme drželi my a rychle se nám podařilo vstřelit gól. To nás však velmi rychle uspokojilo a nechávali jsme více ze hry soupeři. Košík naší bránu moc neohrozil, škoda našeho vlastního gólu.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Soupeř byl první poločas hodně dobrý, ve druhém poločase jsme si vytvořili šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Vrbice byla důraznější a je to tým z horních pater tabulky. Doufám, že příští utkání si konečně připíšeme první tři body, tak abychom se konečně dostali do pohody.

Vrbice
O. Vykouk [-] - M. Pelc [-] , O. Machek [-] , M. Stryja [-] , J. Novák [-] - T. Midloch [-] , L. Mašek [-] (85. V. Adamec [-] ) , D. Suchochleb [-] , M. Jiránek [-] - P. Herčík [-] - J. Hejcman [-] (56. [-] )

M. Boháček [-] - J. Nechánský [-] , V. Kulich [-] (70. L. Kulich [-] ) , M. Velíšek [-] , J. Paul [-] - O. Novotný [-] , R. Topolčány [-] (54. J. Malý [-] ) , J. Martínek [-] , P. Nechánský [-] - J. Votoček [-] (83. M. Kučera [-] ) , P. Dušek [-] -

Místo: Vrbice. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Čepek Josef - ZELINKA Miloš (N), ZAJÍČEK Josef (N).