17.kolo, Zlínský | Vsetín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Valašská Bystřice zaslouženě porazila Lhotku

0

Valašská Bystřice přicestovala v 17. kole na hřiště zachraňující se Lhotky nad Bečvou. Hosté byli lepším celkem a zaslouženě zvítězili 2:0.

Dvě branky Bystřice Lhotku položily

Oba celky v minulém kole odpočívaly z důvodu nepříznivého počasí, které ovlivnilo stav hřišť. Hráči tak byli odpočinuti a připraveni na souboj, ve kterém potřebovala bodovat zejména Lhotka, která potřebuje každý bod k úspěšnému boji o záchranu Okresního přeboru. Domácí tak také vstoupili do zápasu, byli aktivnější, svého soupeře zatlačili, ale nedokázali skórovat. Do hry se postupně začali dostávat také hosté, a ze svých dvou šancí dokázali jednou skórovat. Ve 12. minutě si na centr do vápna naběhl útočník Jakub Vrábel, který překonal gólmana Ručku hájícího svatyni Lhotky – 0:1. Lhotka mohla vyrovnat, ale nedařilo se jí překonat hostujícího brankáře Maleňáka. Ještě před odchodem do šaten se hostům podařilo přidat pojišťující gól, v 39. minutě využil zaspání domácího brankáře Radim Macháček, jenž poněkud šťastně doklepl hlavou míč do sítě – 0:2

Druhá půle se dohrávala jen z povinnosti

V druhém poločase už zápas nebyl tak vyrovnaný, jako v tom prvním. Lhotku dvě inkasované branky položily a taktovku hry tak převzali hosté. Bystřice hrála to, co potřebovala, ale nedařilo se ji vstřelit uklidňující třetí gól. Ve všech pěti vyložených šancích hostující hráči zklamali, proto se na sto padesát přihlížejících a platících diváků další trefy do černého nedočkali. Valašská Bystřice tak po přesvědčivém výkonu zvítězila zaslouženě 3:0, Lhotka díky dalšímu zaváhání zůstává na posledním místě v tabulce okresního přeboru.

TJ Sokol Valašská Bystřice
Josef Maleňák, brankář: "Soupeř začal aktivněji, trošku nás zatlačil, my jsme ale využili jeden ze dvou náznaků šance k prvnímu gólu. Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný, dost šancí bylo na obou stranách, Lhotka ty své ale neproměnila. Nám se povedl dát do šatny šťastný gól. V druhém poločase domácí fyzicky odešli, ani nebránili, nesnažili se vyrovnat, my jsme však díky nemohoucnosti nedokázali využít několik tutovek."

Lhotka n.B.
P. Ručka [-] - M. Sovák [-] , R. Stolař [-] , M. Man [-] (56. J. Burda [-] ) , M. Chocholatý [-] - L. Trefil [-] , P. Žlebek [-] , F. Šobora [-] , L. Šebesta [-] (69. A. Petřek [-] ) - P. Bajar [-] , P. Topič [-]

J. Maleňák [-] - O. Vašek [-] , J. Vrábel [-] , M. Bolf [-] (54. M. Martinát [-] ) - P. Pohořelský [-] , L. Karafiát [-] , R. Macháček [-] - J. Vrábel [-] , D. Bolf [-] - F. Křiva [-] , J. Majer [-]

ŽK: 23. P. Žlebek , 63. L. Šebesta - 41. D. Bolf .
Hráči zápasu: J. Vrábel , J. Maleňák .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: SEIDL Miloslav - KLANICA František (N), BOLF Radek (N).