16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Dobratice dostaly doma výprask od Dolní Datyně

0

Od 17 hodin již na výborně připravený trávník nastoupily obě jedenáctky, domácí TJ Dobratice a hosté z Dolní Datyně. Než se písklo do píšťalky, proběhl kratičký slavnostní akt, kdy z rukou předsedy TJ Břetislava Bortlíčka a trenéra Mariána Korabíka obdrželi za svou dlouholetou fotbalovou kariéru v dresu domácího klubu dva hráči upomínkové předměty. Potlesk nastoupených hráčů i přihlížejících diváků si užili Lukáš Ševčík a Radek Platoš.

Do utkání vstoupily lépe Dobratice a už v 6.minutě měl první střeleckou příležitost domácí kapitán Causidis, ale střela z levé strany prošla jen těsně kolem levé tyče až k rohovému praporku. Mezi tyče se poprvé trefil Zeman v 8.minutě a to bylo na nějakou dobu vše. Domácí branku ohrozil z hostů první Masopust střelou nad břevno. Když se neprosadil z další výhodné pozice opět Causidis přišla první výstraha hostů ve 21.minutě, tutovku skvěle zneškodnil na poslední chvíli vynikajícím zákrokem Klesniak. Podobně si vedl o tři minuty na to, ale reflexně vyražený míč měl dost času uklidit do sítě průbojný Baláž, 0:1. Domácím se herně moc nevedlo, nebyli ve své fotbalové kůži a to bylo pro hosty něčím navíc. Když se ve 33.minutě po otálení s míčem v blízkosti šestnáctky zmocnili hosté lehce míče, neměl Vandriak problém zvýšit na dvoubrankový rozdíl. A to byl tento hráč po střídání jen minutu na hřišti. Snížení nepříznivého stavu nebylo přáno aktivnímu Causidisovi, jeho střelu s námahou gólman Rozbroj vyrazil. Ihned z protiútoku zahrozili datynští a zase museli domácí fotbalisté děkovat za skvělý reflex svého brankáře. Do konce první půle chybělo pět minut a znova se dvakrát dostali za obranu hosté a Klesniak zase kouzlil. Bylo dobré, že rozhodčí ukončil prvních 45 minut.

Na neuspokojivý výkon reagoval o přestávce domácí kouč dvěma změnami. Ani to nebylo něčím víc a Dobratice z prvních minut vytěžily jen střelu Číže mimo a Skotnicovu do blokující obrany. Další chybou v rozehrávce doslova namazali dobratičtí míč číhajícímu Pištěkovi a ten bez váhání poslal míč přesně na zadní tyč a stav byl už 0:3. V 65.minutě fauloval u hranice šestnáctky Béla, k míči se postavil Baláž a utěšenou střelou nad postavenými hráči navyšoval už na hrozivých 0:4. Domácí byli v této chvíli na ručník a je škoda, že to tak nelze udělat jako v boxu. Naprostá bezmocnost se projevovala v dalších šancích hostů, konkrétně Vandriaka a Stebla. Jiskřičku naděje vykřesal v 75.minutě Bortlíček a snížil na 1:4. I když bylo do konce poměrně dost času, zkušení hosté už kontrolovali vývoj zápasu a nikam nespěchali. Ostatně ani neměli kam, vedli o tři góly a na lavičce už neměli nikoho, kdo by mohl nastoupit na plac. Kdo čekal, že Dobratice dají poslední zbytky sil do útočení byl zklamán, moc se nedařilo. Ještě v poslední minutě utekl všem Tomašák, udělal  Klesniakovi kličku ve vápně a po faulu brankáře se kopala penalta. Tu si přišel až z branky kopnout Rozbroj a byl úspěšný, 1:5. Nakonec sezóny tedy přišel debakl, což je škoda, ale už se tím nic nezmění. Dobratičtí fotbalisté dohráli druhou sezónu v 1.A třídě a obsadili 8.místo, což je na vesnický klub solidní úspěch. Závěrečnou děkovačkou diváků a posléze i hráčů máme další fotbalový ročník za sebou. I já vám všem děkuji, přeji hráčům chvilku klidu od míče, doléčení šrámů a s chutí dál.

foto zdroj: dobratice.rajce.idnes.cz

TJ Havířov - Dolní Datyně
Zdeněk Menoušek (trenér): Nakonec jsme skončili jako nejlepší tým okresu. Předběhli jsme Albrechtice, to nás těší.Poločas jsme vyhráli o dva, ale mohli jsme klidně přidat další góly. A druhá půle? Tak ta už byla zcela jednoznačná. Měli jsme snad deset možností na to dát gól. Kdybychom proměnili všechno, tak by ten výsledek byl skoro až neadekvátní soutěži, Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/datyne-koncily-zvesela-branku-si-dal-i-rozbroj-20160622.html