15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

Datyně má tři body ze souboje s Bystřicí

31. M. Samek (vl.) , 90. J. Vlček
0

Datyně v každém poločase vstřelila jednu branku a porazila Bystřici 2:0.

Domácí ani hosté nebyli v plné sestavě, ale to ani jeden z týmů neodradilo. Především se chtěli ukázat domácí, kteří hráli doma poslední zápas sezóny. A už od úvodu dobývali hostující bránu. Do největších šancí prvního poločasu se dostával Kubiena, 2x ho zastavil fantasticky chytající brankář Galusik a poté břevno po pěkném dloubáčku. Smůlu protrhl po pěkné akci po levé straně až Tomašák, který poslal před bránu prudký centr, který si hostující kapitán srazil do brány -1:0. Hosté se dostali do jediné šance, kdy přehazovali domácího Rozbroje, ale míč skončil vedle.

Druhý poločas pokračovalo opět Datyňské trápení s koncovkou, za zmínku stojí střela Masopusta, kterou zastavilo břevno, hlavička Doláka, střela Baláže rovněž těsně vedle, poté přesný centr Švrčiny a volej smolaře Kubieny, kterému radost z branky opět zhatil brankář s pomocí tyče a když se neujal ani přímý kop Tomašáka, tak i domácím zatrnulo, když dostali hosté v 88.minutě šanci přímého kopu těsně před pokutovým území, naštěstí míč letěl těsně vedle. Datyňskou nemohoucnost v zakončení protrhl Vlček, který po šťastném odrazu vběhl do pokutového území a levačkou uklidil míč přesně k tyči (2:0). K poslednímu zápasu vyjíždí naši fotbalisté do neoblíbených Dobratic v sobotu 18.6.

zdroj- TJ Dolní Datyně-Havířov-facebook

TJ Havířov - Dolní Datyně
Zdeněk Menoušek (trenér): Daří se nám přenášet věci z tréninku na plac, dá se na to i dívat. Důležité je, že kluci hrají s chutí. Sami jsme byli zvědavi, co u nás Bystřice předvede, protože posledně vyklepla Albrechtice, ale prakticky jsme jí nepůjčili míč. Nakonec nám ke gólu dopomohla snaha soupeře zabránit Tomašákovi ve skórování, ale na míči jsme kralovali, takže to bylo zasloužené vedení. Šancí bylo dost i na pět gólů. Ale skórovali jsme až v úplném závěru, takže to tolik nevyniklo. Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/datyne-pokracuji-v-bodovem-sberu-20160615.html

TJ Bystřice
Radomír Šulák (trenér): Domácí byli zkušenější, výsledek si pohlídali. Pořád hráli stejně, snažili se útočit. My jsme hráli zezadu, pořád jsme se bránili, k útočení jsme se nedostali. Od začátku bylo zřejmé, že nemáme šanci na úspěch. Zdroj: http://fm.denik.cz/fotbal_region/prehled-fotbaloveho-vikendu-20160615.html

J. Rozbroj [-] - V. Masopust [-] (70. A. Kučera [-] ) , L. Stebel [-] , J. Dolák [-] , Y. Batiha [-] , F. Švrčina [-] , P. Kubiena [-] , R. Baláž [-] , R. Miczka [-] , J. Vandriak [-] (46. J. Vlček [-] ) , P. Tomašák [-]