24.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | III. třída , 2015-2016

--

Tornádo si zastřílelo a doma s klidem porazilo Chotíkov

4. P. Rom , 10. P. Kočí , 29. P. Novák (vl.) , 37. O. Houdek , 46. O. Houdek , 50. V. Krliš , 53. M. Furár , 62. P. Kočí , 81. F. Šperl - 48. P. Malata , 73. F. Dobrý (p.)
0

Vítězství v zápase druhého a desátého celku tabulky mělo favorita již před zápasem. Místní borci, zvyklí na tamní hřiště, však dostali od týmu z Chotíkova ještě jednu výhodu již před utkáním. Zápas s klidem ovládli a získali další body potřebné k udržení jejich umístění v tabulce.

Jednoznačný první poločas

Chotíkov hrál od začátku zápasu jen v desíti, zbývající hráč měl dorazit v průběhu zápasu, bohužel pro pro ně však nedorazil, proto hráli hosté do konce zápasu bez jednoho hráče. Domácí mužstvo bylo již od začátku aktivnější a již ve třetí minutě se dorážející Pavel Rom radoval z gólu – 1:0. Následovalo několik rohových kopů domácího celku, které však vždy skončily mimo síť Chotíkova. V desáté minutě se však síť hostí znovu rozevlála po krásné akci – průniku Ondřeje Houdka a uvolnění Karla Dendise, které bylo zakončeno střelou Patrika Kočího – 2:0. Poté zahrozili i hosté, několik střel šlo mimo, brankář Tornáda Petr Bejček si ale také zapsal důležité zákroky. Další gólovou šanci proto využili znovu domácí v 29. minutě – 3:0 po střele Patrik Kočího si brankář Chotíkova Petr Novák nešťastně srazil míč za svá záda. Následovalo několik šancí na obou stranách, poslední gólový příspěvek však znovu přidalo Tornádo – Ondřej Houdek zvýšil ve 37. minutě na 4:0  po centru Pavla Roma. Poločas tak skončil jednoznačnou převahou Hradiště, které mohlo být v klidu i díky zásahům Petra Bejčka.

Domácí potvrdili roli favorita i v druhé půli

Druhý poločas začal tak jak končil ten první – gólem Ondřeje Houdka – 5:0, ten ve 46.minutě po chybě v rozehrávce Chotíkova využil přihrávky Patrika Kočího. Krátce na to Chotíkov odpověděl svým prvním gólovým zápisem do tohoto utkání. Ve 48 minutě po trestném kopu zakončoval hlavičkující Pavel Malata – 5:1. Jakékoliv choutky na případný zvrat ale zahnal hned v 50. minutě Václav Krliš dorážející další pokus Ondřeje Houdka – 6:1. V 53. minutě po dlouhém outu Martina Valečka zakončoval, znovu pro Hradiště, Martin Furár na 7:1. Následoval neuznaný gól Václava Krliše po odpískání ofsajdu. Další zvýšení skóre Hradiště přinesla až 62. minuta a průnik Filipa Šperla zakončený Patrikem Kočím, který se stal pro tento zápas dalším dvougólovým střelcem Tornáda – 8:1. V 73. minutě po faulu Petra Bejčka, který skolil dorážejícího hráče, byla odpískána penalta, kterou s přehledem vsítil František Dobrý a připsal Chotíkovu druhý a poslední gól zápasu – 8:2. Po několika nezdařených šancích Hradiště přišla v 81. minutě gólová dorážka a poslední branka zápasu z kopačky Filipa Šperla na 9:2, který zakončil gólově štědré odpoledne, které připsalo Tornádu další tři důležité body.

TJ Sokol Plzeň - Hradiště
obránce Martin Valeček: Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem vyhrát. Již od začátku jsme taktiku plnili do puntíku. Po poločase udělal trenér pár sympatických změn a prověřil si tak všechny hráče, kteří mohou eventuálně zasáhnout do boje o postup. Zápas jsme zakončili vysokou výhrou a pohodlně si došli pro povinné tři body.