21.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Domácí to na své půdě zvládli.

0

Souboj z dolní části tabulky. Tak lze nazvat souboj Horní Libchavy s Oldřichovem. Libchava ovšem hrála doma a tak se počítalo s tím, že je hosté z Oldřichova nijak zásadně nepřekvapí, což se nakonec i stalo...

Libchava ve vedení

Hra začala v poklidu a byli to právě domácí, kteří otevřeli skóre v utkání. Na 1:0 posílal svůj tým do vedení kapitán Juraj Krájíček v 15. minutě a Libchava byla na koni. Na to, jaké týmy se střetli, tedy týmy z posledních příček v tabulce, byla hra více, než pohledná a nikdo nemůže říci, že se na utkání nedalo koukat, naopak. Hra byla i relativně čistá, neboť jsme neshlédli zákeřné ani brutální fauly, jen pár menších, místy i taktických zákroků. Kolem poloviny hry v první půli navíc přišlo zranění, které mohlo být zásadním momentem, hlavně pro nadcházející druhou půli. Poločas se poté dohrál za téhož stavu 1:0 pro Libchavu.

I tento poločas domácí vyhráli

Bylo to vlastně i tak trochu derby, neboť se oba celky velice dobře znaly a i proto se hráči chtěli předvést především fairplay fotbalem. Bohužel, pro hosty, jejich oslabení o zraněného hráče bylo znát a domácí vsítili i další branky. Na 2:0 dával Petr Heinrich, což je domácí útočník, který se prosadil v 50. minutě. Za pět minut se také prosadil Marek Hruška a už to vypadalo na jasný zápas. Nakonec se hosté přeci jen ještě vzmohli na odpověď, byť šlo jen o kosmetickou úpravu skóre. V 75. minutě se o ní postaral Martin Vitouš, ale hosté se k ničemu dalšímu už nedostali. Uktání končí za stavu 3:1 pro Libchavu.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (vedoucí Libchavy): Řekl bych, že jsme byli lepší. Chtěli jsme potvrdit to, že umíme hrát fotbal a že také umíme vyhrát, což se nám povedlo. Začátek nám moc nevyšel, ale snad už to teď bude jen lepší. I když jsme byli v okleštěné sestavě, tak jsme to zvládli. Můžou za to hlavně dorostenci, kteří nám přišli na pomoc a i díky nim jsme dnes zahráli pěkný fotbal a bereme výhru.

M. Groman [-] - P. Heinrich [-] , V. Ondrúšek [-] , M. Kaňkovský [-] , O. Pospíšil [-] , R. Krasniqi [-] (13. J. Brejška [-] ) , M. Hruška [-] , V. Tkachenko [-] , M. Vyšohlíd [-] , R. Tichý [-] , J. Králíček [-]