15.kolo, Středočeský | Mladá Boleslav | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Kosmonosy doma rozstřílely Klášter

0

V druhém jarním kole dorazil na hřiště Kosmonos Klášter, který sice jaro začal dobře, ale musel se obejít bez dvougólových střelců minulého zápasu Kandráče s Najmanem. Ztráta se to ukázala být velká a domácí favorit podle předpokladů zvítězil vysoko 6:0.

Dvě rychlé branky Kosmonos

Od prvních minut držel na kopačkách míč domácí tým, ale hosté dobře zkracovali hřiště a nepouštěli domácího favorita do vážnějších šancí. První příležitost ovšem skončila hned brankou, když v 8. minutě utkání dlouhou přihrávkou za obranu našel Železný přesně Bažanta, který gólmana Šimíčka překonal střelou na přední tyč a Kosmonosy vedly. Klášter si ovšem mohl připravit rychlé vyrovnání, když po pravé straně potáhl míč Nedvěd a centem našel na zadní tyči nikým nehlídaného Smetanu, na kterého zívala odkrytá branka. Ovšem hostujícímu kapitánovi se zakončení nepovedlo a míč skončil pouze v autu. Když se neprosadili hosté, tak se prosadili podruhé domácí. Kombinací ve středu hřiště se jim povedlo vytáhnout hostující obranu a v tom okamžiku přišel dlouhý míč za obranu od Tůmy, který si převzal Bažant a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Řehoře - 2:0. Druhá polovina první půle ovšem už byla vyrovnaná, domácím se tolik nedařila kombinace a hosté dobře napadali. Přesto mohli domácí ještě zvýšit své vedení, ale Bažant mířil po Krausově zpětné přihrávce nad branku a po další přihrávce záložníka Krause mířil nepřesně i útočník Došlý. Klášter to zkoušel střelami ze střední vzdálenosti, které ovšem Vlkovi nenadělaly větší problémy a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Domácí potvrdili svou přesvědčivou výhru

Do druhé půle vstoupili domácí se snahou přidat zřejmě rozhodující třetí branku, hosté zase chtěli zápas zdramatizovat a vybojovat alespoň bod. Poměrně dlouho se hrálo bez branek, což mohl změnit domácí útočník Řehoř, kterého ale dvakrát v úniku vychytal Šimíček. Skóre se tak měnilo až v 59. minutě, kdy opět unikl po lajně Řehoř a tentokrát našel přesným centrem hlavu Došlého, který se nemýlil. Na další branku se čekalo pouhých 10 minut. Tůma rychle rozehrál přímý kop na Bažanta, jehož nepovedenou střelu ještě tečoval Došlý a procedil míč přes Šimíčka až do branky - 4:0. V tu dobu už hosté odpadli a s chutí hrající Kosmonosy chtěly přidat ještě další branky. To se jim povedlo v 75. minutě, když si Kraus pěkně narazil s Došlým a zkušeně přeloboval Šimíčka. V 81. minutě ještě viděl klášterský střídající hráč Rössler červenou kartu za faul na Došlého a musel se poroučet ze hřiště. V tu dobu domácí kopali sérii přímých kopů okolo vápna a jeden z nich umístil přesně na zadní tyč Tůma, který tak stanovil konečnou podobu výsledku na 6:0. Domácí si tak připsali druhé jarní vítězství a nadále stíhají první Doubravu. Kaňkou na konec bylo chování některých klášterských hráčů, kteří si po zápase odmítli sportovně podat ruku...

SK Kosmonosy B
Jan Bažant - hráč: "Zápas jsme měli od začátku ve svých rukou a naštěstí se nám podařilo celkem brzy získat dvougólové vedení. V druhé polovině první půle jsme ovšem polevili a Klášter měl pár náznaků, kdyby vstřelil branku, mohlo to být ještě zajímavé. To se jim naštěstí nepodařilo a v druhém poločase jsme už jasně dominovali."

P. Vlk [-] - J. Železný [-] , R. Tůma [-] , M. Procházka [-] (63. M. Somr [-] ) , J. Řehoř [-] , J. Podzimek [-] , M. Gregorovič [-] (67. T. Pavlousek [-] ) , P. Kraus [-] , L. Došlý [-] , P. Bernard [-] , J. Bažant [-]

SK Klášter Hradiště n/J
P. Šimíček [-] - L. Novák [-] (56. J. Staněk [-] ) , M. Nedvěd [-] , J. Antoš [-] , T. Burda [-] (33. P. Rössler [-] ) , M. Smetana [-] , J. Bendl [-] , R. Vasko [-] , M. Knotek [-] , T. Čermák [-] (66. T. Hajlich [-] ) , T. Král [-]

ŽK: 36. J. Bažant , 80. J. Železný - 62. P. Rössler . ČK: 81. P. Rössler .
Hráči zápasu: L. Došlý - M. Nedvěd .
Počet diváků: 53. Rozhodčí: Vrabec Slávek - TÝSL Luděk (N), TACLÍK Vladimír (N).