--

--

0

Další domácí ztráta Hanácké Slavie v boji o špici tabulky.

Domácí začali aktivně a zkušený tým hostů postavil pevný obranný blok na své polovině. Po deseti minutách se přece jenom hosté dostali také na polovinu Hanáků a vytvořili si 2 nebezpečné rohy při, kterých se dostal do zakončení nejzkušenější hráč na hřišti hostující Kovář. První hlavičku zblokovala obrana Hanáků a ta druhá branku domácích minula. Od té chvíle se hosté opět věnovali poctivé a výborně organizované defenzivě vedené právě zkušeným harcovníkem Kovářem. Ten však musel pro zranění střídat a rázem bylo Hanáků plné hřiště. Během posledních 15 minut první půle si vytvořili domácí obrovský tlak, kdy kopali 8 rohových kopů a dostali se do vyložených šancí. Dvakrát hlavičkoval kapitán domácích David Čep, kdy první pokus bravurně vyrazil po celé utkání výborně chytající hostující Šustr, který hostům jednoznačně vychytal bod. Po druhé David Čep hlavičkoval rybičkou z malého vápna, ale trefil pouze tyčku branky hostí. V další obrovské šanci se ocitl kanonýr slávistů Martin Neubert, kdy mu ze strany předložil nádhernou přihrávku Filip Žák. V poslední minutě první půle to byl opět Neubert, který hlavičkoval z hranice 10 metrů a brankář Šustr předvedl další perfektní reflexivní zákrok a držel hosty ve hře.

Do druhé půle nastoupili Hanáci ve stejném duchu. Začali aktivně a hned ve 48.minutě vykouzlil Tomáš Strašák milimetrový centr na hlavu Martina Neuberta, který zcela sám 6 metrů před brankářem opět selhal a míč podruhé orazítkoval tyčku. Po velkém tlaku a nevyužitých šancích se utkání spíše proměnilo v boj se spoustou faulů ve středu hřiště. V posledních 5 minutách si ještě Hanáci vytvořili sérii tří rohových kopů a v 85. minutě David Čep v poslední velké šanci opět nedokázal překonat výborně chytajícího brankáře Šustra. Utkání tak skončilo remizou 0:0 a HS tak ztratila další dva body v domácím prostředí.

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Vlastimil Chytrý, trenér HS Kroměříž: Dnešní zápas byl pro nás důležitý. Hráli jsme s druhým týmem tabulky a v případě výhry by jsme stáhli jeho náskok na tři body. V utkání jsme byli daleko aktivnější a poctivě bránícího soupeře dostali pod tlak. Vytvořili jsme si 4 obrovské šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit i díky výbornému brankáři hostů Šustrovi a ztratili jsme tak další dva body. Naštěstí ostatní výsledky našich konkurentů o vrchní příčky nás pořád drží ve hře o druhé místo. Sigma Olomouc už hraje svou vlastní ligu, využívá ligové hráče z A mužstva a je pro ostatní účastníky MSFL nadstandardně silný soupeř a všechny zatím válcuje. Ve středu máme dohrávku v Orlové, kterou musíme jednoznačně zvládnout, vrátit se tak do první trojky a bojovat až dokonce o druhou příčku.

SK SULKO-Zábřeh
Martin Šustr, brankář SK SULKO Zábřeh: Chtěli jsme hrát vzadu na nulu a čekat na brejky a standartky. V prvním poločase byli domácí více na míči a měli hodně standartek. Všechny jsme ustáli, ke konci poločasu při hlavičce Čepa i se štěstím. Sami jsme taky jednu tutovku měli, škoda že se nám nepovedlo dát gól. Druhá půle byla podobná. Kluci výborně bránili a perfektně zápas odmakali. Myslím, že remíza je zasloužená, my bod z Kroměříže určitě bereme.

R. Petr [-] - O. Cverna [-] , D. Čep [-] , R. Budín [-] , T. Netopil [-] - L. Kutra [-] (69. J. Ferko [-] ) , J. Hromek [-] , T. Strašák [-] (66. T. Mazouch [-] ) , L. Salachna [-] - F. Žák [-] (78. J. Beránek [-] ) , M. Neubert [-]

M. Šustr [-] - P. Rajnoha [-] , M. Kovář [-] (41. T. Pospíšil [-] ) , V. Koutný [-] , J. Swiech [-] - T. Voves [-] (72. M. Švábík [-] ) , T. Binar [-] , J. Perůtka [-] , L. Kurušta [-] (87. J. Krejčí [-] ) - H. Prokeš [-] , Z. Šturma [-]

ŽK: 84. T. Netopil .