16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

Lomnice těsně porazila Borovany

0
Souboj druhého s posledním překvapení nepřinesl

V poločase spokojenější domácí

Utkání zahájili lépe domácí hráči, kterým patřil úvod zápasu. Dokázali si vytvořit nějaké šance, ale potýkali se s především s finální fází. Hosté se začali osmělovat až o něco později. Konkrétně Fencl šel na Bočka nejprve z úhlu a poté ze středu hřiště sám, ale ke smůle hostů se ani z jedné šance gólově neurodilo. Jako první tedy udeřili domácí, když se po zhruba půlhodině hry po standartní situaci prosadil Zákostelský, 1:0. Více branek první poločas nepřinesl a tak se za tohoto výsledku se obě mužstva odebrali k poločasové přestávce.

Hosté jen korigovali

I druhé dějství začala lépe Lomnice a vstřelila poměrně rychlý gól. V 52. minutě po rychlém brejku zvyšoval na 2:0 Řehoř. Hosté z Borovan neházeli flintu do žita a snažili se nepříznivý stav zvrátit. Jiskřičku naděje vykřesal v 74. minutě veterán Račák. Jeho centrovaný míč domácí zadák minul, gólman Boček už nestačil zareagovat a balon zapadl k tyči do sítě, 2:1. Borovany ještě zásluhou Čermáka nastřelily břevno, ale branku už nepřidaly a tak podlehly Lomnici 2:1. Lomnice tedy zatím hájí druhé místo a příští týden zavítá do Kardašovi Řečice. Topící se Borovany hrají znovu venku a čeká malé derby na půdě stropnického Hraničáře, který je na tom jen o málo lépe.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Vladimír Vrána ( trenér domácí ): I když to podle výsledku vypadá na vyrovnaný duel, nebylo tomu tak. Byli jsme po celý zápas lepším mužstvem, ale z většiny jsme řešili finální část špatně a nebo dokázali soupeřovi hráči míč vykopnout z brankové čáry za již překonaným brankářem. Borovany poskládané převážně ze čtyřicátníků hráli hlavně na standartky a postupem času fyzicky odpadávali. Když už to jinak nešlo, často si pomáhali někdy až likvidačními fauly a jen díky velké benevolenci rozhodčího dohráli v 11. My měli plno příležitostí a obdržená branka byla náhodná, kdy nepovedený centr po našem nedorozumění propadl až do branky. Hráč zápasu: Bubal

FK Calofrig Borovany
Jan Vodhánil ( trenér hosté ): Nebyli jsme sice kompletní, ale odehráli jsme výborný zápas. Bohužel se špatným koncem. Domácí začali lépe, ale pak se hra vyrovnala. Z dvou náhodných akcí jsme dostali dva góly. Ve druhém poločase jsme Lomnici k ničemu nepustili a v závěru sahali po vyrovnání, ale nepodařilo se nám to. Dneska bych pochválil Piláta, Němce a Džubu.

J. Boček [-] - P. Heger [-] , M. Zákostelecký [-] (57. L. Čáp [-] ) , D. Štěcha [-] , M. Šachl [-] - T. Novák [-] (35. M. Šálený [-] ) , P. Krejník [-] (63. M. Dušák [-] ) , P. Řehoř [-] , M. Bubal [-] - V. Mikuláštík [-] (89. J. Marsa [-] ) , P. Pancíř [-] -

K. Pečenka [-] - M. Džuba [-] , R. Malík [-] , M. Plachta [-] , J. Brenner [-] - M. Račák [-] , P. Langer [-] , A. Pilát [-] , B. Němec [-] - A. Fencl [-] (68. J. Hruška [-] ) , J. Čermák [-] (77. J. Anton [-] ) -

Hráči zápasu: M. Bubal - A. Pilát , B. Němec .
Místo: Lomnice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Fiala Milan - VALEŠ Radek, ŠŤASTNÝ Jiří.