--

--

Vyšehrad potvrdil bezchybný jarní finiš i proti Benešovu.

0

Šemíci postoupili do ČFL díky Roudnici, která se ze soutěže odhlásila kvůli její finanční náročnosti. Z této pozice tedy rozhodně nebyli favority a očekával se od nich boj o udržení. Nováčkem v soutěži byl i Benešov a právě tyto faktory nahráli předpovědím, že v posledním kole se tyto dva celky budou dost možná tahat o body záchrany. Realita však vypadá úplně jinak. Benešov se zachránil s předstihem a mohl si v závěru dovolit tři po sobě jdoucí prohry, Šemíci dokonce bojovali o možné druhé místo.

Dva přesné zásahy rozhodly utkání už v prvním poločase

Jak již bylo napsáno v úvodu, v tomto zápase v podstatě o nic zásadního nešlo. Tento fakt, může mít dva velmi rozdílné efekty. Na jednu stranu může připravit hráče o motivaci a tím ublížit jejich výkonu, na druhou je naopak může zbavit veškerých nervů a uvolnit je. Jisté je, že v podobných zápasech lze experimentovat a zkoušet nové možnosti. Těžko říci, jak tomu bylo v tomto případě, nicméně jisté je, že zápas v Benešove ukázal divákům jak góly, tak fotbalovou kvalitu. První velká šance přišla už v osmé minutě, kdy napálil hostující Kučera nádhernou střelou míč pouze do tyče. Byla to předzvěst dobře odehraného poločasu ze strany Šemíků. Gólový moment přišel ve dvacáté šesté minutě. Macháček si šikovně zaběhl za obranu domácích, pohlídal si ofsajd a v pravý moment dostal přesně na nohu průnikovou přihrávku ze středu hřiště. Sám před brankářem Starečkem nezaváhal – 0:1. Neuběhly ještě ani tři minuty a hosté se radovali podruhé. Z pravé strany poslal po zemi do vápna míč Šimkovský a Kabele jej poslal nekompromisně do sítě – 0:2. Tyto dva slepené góly rozhodli první polovinu a do kabin šli tedy spokojenější Šemíci.

Gól v závěru byl pro Benešov málo

S tímto poločasovým stavem domácí rozhodně nemohli být spokojení a evidentně také nebyli. Přesto díky kvalitě soupeře jej pod koncentrovaný tlak dostat nemohli a tak se hra přelévala na obě strany. Větší šance se ale vyhýbaly oběma týmům. Nějaké střely sice diváci viděli, nicméně žádnou dostatečně kvalitní a tak si na kontaktní branku museli počkat až do poslední minuty. V té se jí také dočkali. Za Luboše Balatu nastoupil na hřiště jeho mladší bratr Vojtěch Balata a stačilo mu jen pár vteřin, aby se rozkoukal a vstřelil čestný gól svého týmu. To se mu povedlo po úniku z levé strany a přesném zakončení kolem bezmocného Procházky – 1:2. Benešov to nakoplo a věřil, že bod ještě může vydřít. Tlačil se do soupeřova vápna a v podstatě je z něj nepouštěl, času už ale bylo málo. Šemíci se tedy v závěru ubránili a zaslouženě si odvezli z Benešova všechny body. Na stupně vítězů jim to sice nestačilo, ale přesto jsou se svým působením v ČFL jistě spokojeni.

Autor reportáže: František Jaroš