9.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Žichlice uspěly v Kozojedech až na penalty +FOTO

50. P. Pánek , 61. P. Volín (p.) - 53. P. Zuska , 85. L. Obořil
0

Až penaltová ruleta rozhodla přetahovanou mezi Kozojedy a hosty z Žichlic, kteří nakonec brali jeden bod navíc. Vše podstatné se událo v druhém poločase ...

V prvním poločase se mnoho fotbalové krásy neurodilo a diváci si museli na góly počkat až do půle druhé. Skóre zápasu otevřel domácí Pánek, který se prosadil dalekonosnou střelou k tyči, 1:0 pro Kozojedy. Žihlice ale odpověděly za tři minuty Zuskou, který dorazil střelu z vápna za záda domácího brankáře Gábora. V 61. minutě vrátilo vedení Kozojedům duo Prusík - Volín. Prvně jmenovaný byl v šestnátce faulován a domácí kapitán ze značky pokutového kopu zamířil přesně, 2:1.  Trenér Luděk Štrunc měl při střídání šťastnou ruku. Jako reakci na obdržený gól poslal na hřiště v 65. minutě Obořila, který se mu v závěru utkání odvděčil vyrovnávací brankou. Po zbytečném faulu u postranní čáry se v 85. minutě rozehrával přímý volný kop, ze kterého se prosadil právě Ludvík Obořil a poslal utkání do penaltového rozstřelu.

V penaltách měly pevnější nervy Žichlice

Hosté povzbuzeni vyrovnáním v samotném závěru zápasu prokázali chladnější hlavu a připsali si za úspěšnější exekuce penalt v poměru 1:3 jeden bod navíc.