1.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

Po vyrovnaném prvním poločase otevřela Blatnice střelnici!

30. V. Kasl , 48. Z. Kasl (p.) , 52. Z. Kasl , 78. D. Tětek , 84. J. Mestl - 10. A. Pašek
0

Zajímavý duel viděli diváci v Blatnici. Útočný fotbal přinesl řadu pěkných gólů i fotbalových momentů a domácí se nakonec mohli radovat ze zisku všech bodů.

Do utkání vstoupili bez rozkoukávání pravou nohou hosté. Gleissner odcentroval z levé strany, na malém vápně našel Aleše Paška a ten zmrazil domácí snahy o povedený úvod duelu. Domácí se z direkt vzpamatovali až po zhruba půl hodině hry, když srovnání přineslo kvalitní provedení volného přímého kopu z nohy kapitána Zdeňka Kasla. První poločas remízovým výsledkem nakonec i skončil a diváci se tak mohli pouze dohadovat, jakou zápletku jim oba týmy ještě naservírují.

Rozuzlení přišlo poměrně brzy. Hned zkraje druhé půle se tváří v tvář Pochobradskému podařilo prokličkovat Greifovi. Ten nasadil gólmanovi kličku, ale v poslední fázi byl stažen. A přestože míč se nakonec odrazil až do sítě, sudí pískl penaltu. K té se postavil Váslav Kasl a dokonal obrat v utkání. Po chvilce navíc Greif potáhl balón po straně a posadil ho ve vápně na hlavu Zdeňka Kasla a Blatnice rázem o dva góly byla v trháku. Definitivní pojistku přidal parádní individuální akcí obránce David Tětek. Ten si v plném běhu narazil na středu hřiště se spoluhráči a dostal se až před hostující branku a nezaváhal. Již jen kosmetickou úpravu výsledku udělal v utkání Jiří Mestl, který se protáhl s kulatým nesmysl mezi beky soupeře a upravil na konečných 5:1

TJ Slovan Blatnice
Roman Štýs (Slovan Blatnice): „První poločas jsme začali špatně, přečkali jsme se štěstím šance soupeře a pak se hra vyrovnala. Ve druhé půli se nám podařilo vsítit dva slepené a tím zápas rozhodnout. Následně jsme hru ovládli a byli jsme lepší. Soupeř se snažil útočit, my ale chodili do otevřené obrany a ještě vedení navýšili. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“

FK Ledce
Matějka Marek (FK TJ Ledce): „Nebojím se říct, že to z naší strany byla strašná hra. Byli jsme hrozně defenzivní, záloha neplnila, co jsme si řekli, dávali jsme jim moc prostoru. Bylo to i trochu vyhrocené utkání, my však ve druhé půli jsme zcela propadli. Z naší strany to bylo nezvládnuté.“

P. Filip [-] - D. Šindelář [-] (82. J. Mestl [-] ) , D. Tětek [-] (89. P. Maresch [-] ) , M. Stehlík [-] , P. Polívka [-] , J. Kovač [-] - M. König [-] , J. Fišer [-] , Z. Kasl [-] - M. Greif [-] , V. Kasl [-] -