--

--

Bohemians si vyšlápli na Benešov a postavení favorita tentokrát potvrdili.

0

O tom, že Střížkovští budou hrát od příští sezóny druhou ligu se už pár týdnů ví. Suverénní lídr tabulky však od chvíle, kdy získal jistotu, trošku polevil a tipovat dopředu jeho zápasy bylo velmi ošemetné. Tím spíše když stál proti Benešovu, který držel dlouhé týdny neporazitelnost v základní hrací době a hlavně díky tomu se dostal z bezprostředního rizika sestupu.

I přes úvodní hrubky v obraně se vedení ujala Bohemians.

Hosté ze Střížkova byli aktivní hned od úvodních vteřin utkání. Přesto to byli právě oni, kdo mohli poprvé inkasovat. Mezi zadáky totiž trochu zadrhla domluva a Laštovka tak omylem vyslal do šance své soupeře. Naštěstí pro něho jej za tuto velkou chybu domácí nepotrestali. Napravit situaci se pokoušel zkušený Šimák, Tetour však jeho pověstnou levačku dokázal vykrýt. Ten se musel s pevnými nervy vytasit i chvíli poté, kdy skvěle vystál unikajícího Štočka. Gólový moment tak přišel až po necelé půlhodině hry a radovali se po něm hosté. Kanonýr Štoček si parádně naběhl na centr ze standardní situace a dokázal jej hlavou prodloužit do sítě – 0:1. Tento stav se ukázal pro první poločas konečný a tak když odcházeli hráči do kabin, nebylo ještě nic rozhodnuto.

Domácí už v závěru skóre pouze korigovali.

Do druhé půle tedy nastupovali Benešovští ještě plní naděje. Jednobrankové manko není nic hrozného. V případě druhého inkasování by však byla situace už jiná a bohužel pro ně právě k tomu v padesáté minutě došlo. K přímému kopu se postavil Sedláček a ukázal, že nejen Jan Šimák má v týmu Bohemians precizní techniku – 0:2. To už byla pro Benešov opravdu studená sprcha a dílo bylo k jejich nelibosti dokonáno za dalších deset minut. Po faulu ve vlastním vápně následuje podle pravidel penalta a to je pozice, ze které se Jan Šimák moc často nemýlí. Nebylo tomu tak ani v tomto případě – 0:3. O ostudu utkání tak už bylo definitivně rozhodnuto a jen kosmetickou úpravu jeho podoby dovolili hosté domácím v poslední desetiminutovce. Prosmýkl se jim totiž Večeřa a uháněl sám na Wintera. Ten jej zastavil, ale pouze za cenu žluté karty a penaltového trestu. Jan Žák napodobil svého předchůdce Šimáka a uzavřel gólový účet zápasu na 1:3. Bohemians tak překonala magickou hranici osmdesáti bodů v soutěži, Benešov si musí na další body ještě minimálně týden počkat.

Autor článku: František Jaroš