13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Ledce se pěti góly prostřílely na pátou příčku!

0

Domácí stálo zaváhání nejen ztrátu kontaktu s lídrem, ale také druhé místo, naopak hosté díky skvělému finiši přezimují pátí.

Kozolupy předlouho na podzim držely pomyslný žlutý trikot pro lídra soutěže, ovšem od poloviny října jako když utne. Tehdy skolily trápící se Bezvěrov 2:1, v dalších pěti pokusech již za tři body nevyhrály. Ztratily tak nejen první pozici, ale po dnešku i druhou. Ale nepředbíhejme. To hosté psali na podzim opačný příběh. Dlouho se trápili, ovšem dokázali nezdary zlomit a nakonec finišují pátí. K dnešnímu vítězství nakročili již po zhruba čtvrt hodině hry. Po rohu se míč odrazil ve vápně k Aloisi Mravíkovi, který otevřel střelecký výčet posledního kola podzimu ranou pod víko. Neuběhlo ani deset minut a Ledce již měly v zádech pohodlné vedení. Po chybě v domácí obraně se po náhodném odrazu dostal k balónu Aleš Pašek, tváří v tvář Minaříkovi uspěl přízemní střelou. Do kabin se dokonce šlo s třígólovým vedením hostí. V závěru první půle totiž Gleissner vyslal do brejku Josefa Praise, ten se trhl po levé straně a opět na gólmana Kozolup vyzrál umístěným pokusem. Necelých sto přítomných diváků tak muselo před druhým poločasem zkousávávat velmi hořkou pilulku a mohli pouze dávat, že druhé dějství bude lepší.

A také tak začalo. Jakub Čech se prosadil po rohu a dal svému tým naději. Jenže prakticky vzápětí dostal domácí kapitán Mráz během chvilky dvě žlutá napomenutí a musel předčasně do kabin. Toho hosté velmi rychle využili, když Kabát našel na levém kraji vápna Milana Gleissnera, který si prsama zpracoval kulatý nesmysl, otočil se a trefil přesně křížem vzdálenější horní růžek. Za domácí ještě stihl snížit opět po kopu od rohového praporku Vojtěch Sláma, ovšem poslední slovo měli opět hráči Ledec. V pokutovém území Kozolup se udála skrumáž, kterou využil špičkou kopačky Tomáš Havránek. Domácí tak nakonec přezimují třetí, hosté pouze o dvě příčky zpět.

TJ Sokol Kozolupy
Hucl Jan: „Nevím, co bych k tomu řekl. Hosté vedli o půlce tři nula a bylo prakticky rozhodnuto.“

FK Ledce
Matějka Marek: „My jsme se jich báli, jsou v tabulce vysoko. Patnáct minut hráli oni, nevěděli jsme moc jak na ně. Pak se to otočilo, dali jsme dva góly a uklidnili jsme se. Navíc přišlo jejich vyloučení, začali se hádat a už se ani tolik nedostávali do šancí.“

Z. Minařík [-] - R. Tauš [-] , P. Mráz [-] , P. Hausdorf [-] (40. J. Bozděch [-] ) , T. Procházka [-] - V. Sláma [-] , J. Rajčáni [-] , V. Tugui [-] (62. M. Janko [-] ) , P. Pancurák [-] (59. P. Macher [-] ) - P. Tejc [-] (82. T. Coyne [-] ) , J. Čech [-] -