10.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Ve strhujícím utkání Žinkovy neskutečně přestřílely Radkovice, kdy o zisku všech bodů rozhodla až poslední minuta

0

Zápas jako na houpačce byl k vidění v Žinkovech, kde si to s domácími dojely rozdat Radkovice. V zápase bylo k vidění snad vše, kopala se penalta, rozdalo se 10 žlutých karet a z toho ještě dvě červené, padlo 7 gólů a to poslední až v 90. minutě

Od první minuty se bylo na co dívat

První poločas se rozehrál ve vysokém tempu a hned ve 3. minutě se dostali hosté do vedení, kdy dal gól František Březina, 0:1. Za 5 minut se ke slovu přihlásili domácí, kdy si hosté ve vápně pomohli nedovoleným zákrokem a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. K exekuci pokutového kopu se postavil čerstvě vystřídaný brankář Jiří Trojánek, který se nemýlil 1:1. Z pohledu hostů přísná penalta zápas mírně přibrzdila a byla k vidění spíše tvrdá a bojovná hra. V prvním poločase už jsme gól neviděli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá půle jako z anglické Premier League

V druhém poločase se začalo tempo postupně zvyšovat. Nejdříve se prosadil v 55. minutě hostující Petr Sikyta 1:2. Pak se začalo přiostřovat a po druhé žluté kartě byl vyloučen jak domácí Zdeněk Pavlíček, tak hostující Marek Brada. Poté přišlo několik žlutých karet a začaly padat góly. Nejprve se v 70. minutě trefil hostující Jakub Bešta 1:3. O dvě minuty později ale odpověděli domácí a to zásluhou Miroslava Šneberka, který snižoval na 2:3. A poté se krásně trefil dalekonosnou střelou z voleje Jan Tykvart, který vymetl šibenici a srovnal stav na 3:3, to byla  82. minuta. V 90. minutě dokonal obrat domácích Tomáš Hora na 4:3 a rozjásal tak své fanoušky, kteří se fotbalem museli náramně bavit.

TJ Sparta Radkovice
Jan Kydlíček, vedoucí mužstva: „Hned ve 3. minutě jsme dali první branku, potom domácí vyrovnali na 1:1 z penalty, která byla přísná. Potom jsme vedli 1:3 a domácí to v závěru přetočili, kdy v poslední minutě dali gól, takže smůla.“

TJ Sokol Žinkovy
R. Liška [-] (6. J. Trojánek [-] ) - V. Tříska [-] (69. D. Niemkiewicz [-] ) , J. Čengery [-] , J. Doričák [-] , M. Šneberk [-] , F. Švejda [-] (89. J. Šrámek [-] ) , Z. Pavlíček [-] , M. Vokurka [-] , J. Tykvart [-] , T. Oulík [-] , T. Hora [-]

K. Novotný [-] - P. Sikyta [-] , L. Vizingr [-] , M. Brada [-] , J. Bešta [-] , K. Šelep [-] (83. M. Bořík [-] ) , Z. Bultas [-] (72. J. Horský [-] ) , P. Vlček [-] , M. Velich [-] , M. Březina [-] , F. Březina [-]

ŽK: 24. M. Šneberk , 35. Z. Pavlíček , 61. T. Hora - 21. Z. Bultas , 44. M. Brada , 73. K. Šelep , 75. J. Horský , 79. L. Vizingr . ČK: 62. Z. Pavlíček - 62. M. Brada .
Hráči zápasu: F. Březina .
Místo: Tráva. Počet diváků: 75. Rozhodčí: Pašek Milan - ŠRÁMEK Josef (N), VEIT Karel (N).