2.kolo, Liberecký | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Sokol Roztoky v úvodním utkání vybojovaly 3 body na půdě Lučan

7. P. Kořínek , 67. V. Maňák (p.) , 85. V. Maňák (p.) - 11. J. Nýdrdle , 21. J. Tuláček , 35. J. Kužel , 38. J. Tuláček
0

Duel dvou týmů, které chtěli vkročit do sezony vítězstvím nakonec vyzněl lépe pro hosty. Roztoky přijely s ofenzivní taktikou, která nesla ovoce a i přes 2 vyloučení si odvezli 3 důležité body z venkovního hřiště.

Hned od úvodu do toho Lučany vlétly a zásluhou útočníka Petra Kořínka šli do vedení. Netrvalo ani 5 minut a Roztoky zásluhou Jakuba Nýdrleho srovnali a vytvářeli si další nebezpečné šance. Od 21. minuty, kdy otočil vývoj utkání Jiří Tuláček nastala silná 20ti minutovka Roztok. V 35.minutě zvýšil vedení po hezké akci  Jiří Kužel na 1:3. Prakticky chvíli po rozehrávce v 38.minutě zvyšoval na 4:1 z pohledu Roztok Jiří Tuláček. V tu chvíli to vypadalo že rozhodnuto, jelikož Lučany vypadali odevzdaným dojmem. Do konce poločasu už další branka nespadla a tak byl výsledek po úvodním hvizdu 1:4.

Od začátku druhé půle byla hra víceméně vrovnaná až v 60.minutě nastal rozruch po červené kartě hráče Roztok. Domácí vycítili šanci a ta přišla již v 67.minutě, kdy zahrál rukou ve vápně Jiří Tuláček a aby toho nebylo pro Roztoky málo, tak vyfasovali druhou žutou červenou. Roztoky tedy hráli od zmiňované minuty v 9 hráčích. K penaltě se postavil střelec Vlastimil Maňák a upravil na 2:4. Velké zdramatizování  nastalo v probíhající 85.minutě, to se ve vápně Roztok uvolnil záložník Lučan a byla z toho opět penalta. Tu s přehledem proměnil opět Vlastimil Maňák. I přes další náznaky Roztoky udrželi výsledek 3:4 a z Lučan si odvážejí vydřené 3 body.

TJ Lučany nad Nisou
Trenér Lučan: Hostující tým vytěžil ze svých standardních situací maximum. Další nepřehlédnutelnou výhodou, byla výšková převaha hostů, které také dokázali využít. Zápas rozhodly hrubé chyby, kterých se musíme do dalších zápasů vyvarovat.

Sokol Roztoky
Trenér Roztok: V prvním poločase jsme podali výborný výkon. Problém nastal ve 2 poločase, kde jsme vyfasovali 2 červené karty. Chci hráčům poděkovat za vítězství, ale příště bychom za stavu 1:4 měli utkání dovést do vítězného konce ve větším klidu.

Š. Sobotík [-] - J. Pavelka [-] , M. Dítě [-] , P. Kořínek [-] , J. Koudelka [-] , V. Maňák [-] , V. Svozil [-] , J. Chroustovský [-] , M. Röschl [-] (57. J. Jiskra [-] ) , D. Horký [-] (46. Š. Tesař [-] ) , O. Patočka [-]

L. Dlabola [-] - M. Hornig [-] , D. David [-] , P. Kupkár [-] (53. T. Honců [-] ) , J. Tuláček [-] , D. Mečíř [-] , O. David [-] (90. L. Kopáček [-] ) , J. Illner [-] , J. Kužel [-] , J. Nýdrle [-] (73. R. Fischer [-] ) , J. Nýdrdle [-]

ŽK: 52. V. Svozil , 82. Š. Tesař - 50. J. Tuláček , 83. J. Nýdrdle . ČK: 60. J. Tuláček , 66. J. Illner .
Hráči zápasu: V. Maňák - L. Dlabola .
Místo: Tráva. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Lopuszynski Michal - VACHEK Václav, MAŇÁK Vlastimil.